Lubisz czytać książki?

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy 23 kwietnia. Dzień ten został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Uczniowie z naszej szkoły uczęszczający na kółko czytelnicze uczcili  ten dzień na zajęciach online. Każdy uczeń opowiedział o swoich ulubionych książkach i zainteresowaniach czytelniczych. Uzasadnił, że czytanie jest atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu.  Zachęcił swoich rodziców i rodzeństwo do częstego sięgania po książki.

Zapewne każdy czytelnik wie, że nieodłącznym przyjacielem książki jest zakładka. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki  dzieci tworzyły niepowtarzalną zakładkę. Najciekawsze prace zostały wysłane na konkurs plastyczny „Zakładka piękniejsza niż okładka” zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę w Lubaczowie. Pozostałe zakładki będą umieszczone na wystawce w bibliotece szkolnej.

Jedniczerśnie informujemy, że uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca w następujących kategoriach:

Kategoria I – przedszkola:

II miejsce – Karolina Kasicka

Wyróżnienie – Paulina Kasicka

Kategoria II – klasy I-III:

I miejsce – Julia Huk

II miejsce – Malwina Kasicka

Wyróżnienie – Kamil Semerak                                                                                                                                                                                                                                   Nauczyciel-bibliotekarz: D. Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2021-04-23 12:39:36