PRZERWA NA CZYTANIE”- BIJEMY REKORG W CZYTANIU

Na wszystkich przerwach międzylekcyjnych w dniu 22  października  2020r. społeczność naszej szkoły brała udział w biciu rekordu w czytaniu. W  akcji  realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” uczestniczyło  97 uczniów  z klas I-VIII, 13 nauczycieli, 40 przedszkolaków. Ogółem dowolnie wybrana książkę czytało 150 uczestników. Przedszkolakom w tzw. STREFIE CZYTANIA czytała bajki bibliotekarka szkolna.

Celem akcji była promocja czytelnictwa , zwrócenie uwagi uczniom na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole, zachęcanie dzieci i młodzież do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Koordynatorami I MIĘDZYNARODOWEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE były: bibliotekarka D. Kowaliszyn i pedagog M. Konopka.

Danuta Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2020-10-26 10:16:13