Konkurs recytatorski ,,Moja Ojczyzna”

9 maja 2018 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. ,,Moja Ojczyzna” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną z/s  w Baszni Dolnej. Konkurs odbył się w Filii GBP- w Lisich Jamach (sala GOK ). Tegoroczny konkurs poezji "Moja Ojczyzna" miał szczególny, patriotyczny charakter, związany z uroczystymi obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główną ideą konkursu propagowaną przez organizatora było pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz uwrażliwienie na piękno i wartość narodowej kultury oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży i promowanie talentów artystycznych. Ponadto wpisywał się on w obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018, którego hasło brzmi ,,(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Z naszej szkoły brało udział 6 uczniów, a zarazem byli to harcerze z ( Drużyny Harcerskiej ,,Straży Granicznej”. Świetnie wykazali się zdolnościami recytatorskimi zajmując miejsca: w kategorii klas IV-I miejsce zajęła Martyna Antosz,  a w kategorii klas VI-II miejsce zdobyła Julia Horiwnyk, zaś III miejsce zajął Mateusz Lasowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe. Gratulacje!

mgr Elżbieta Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-05-25 12:40:12