Wycieczka do Warszawy

12- 13 maja 2017r uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem opiekunów (W. Baran, M. Kowaliszyn, A. Horiwnyk, I. Dubanik) wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy zwiedzili całą stolicę, gościli w Sejmie i Senacie oraz obejrzeli salę plenarną obrad. Dzięki uprzejmości posła Pana Mieczysława Kasprzaka, który oprowadził nas po całym budynku, uczniowie poznali miejsca gdzie pracują parlamentarzyści. Dużo wrażeń dostarczył nam wjazd na 34 piętro Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzanie Stadionu Legii. Wiele emocji dostarczyła również wizyta w Centrum Nauki Kopernik oraz wieczorne obserwacje multimedialnego pokazu fontann. Barwne opowiadania przewodników przybliżyły uczniom historię i architekturę stolicy w tym między innymi: Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich, Grobu Nieznanego Żołnierza, pomniku Małego Powstańca i pomniku Chopina, Starego Miasta, Kolumny Zygmunta oraz Stadionu Narodowego. Zmęczeni ale pełni wrażeń wszyscy szczęśliwie i bezpiecznie wrócili do domu.

Opracowała

mgr Wanda Baran (organizator wycieczki)

Informacje wprowadził: SP 2017-05-26 12:45:22