Robimy zdrowe kanapki

Przedszkolaki postanowiły przygotować same drugie śniadanie. Każdy przyniósł potrzebne produkty. Panie przedszkolanki przypomniały zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po dokładnym umyciu rąk,  przygotowaniu stanowisk pracy dzieci przystąpiły do robienia kanapek. Na stołach zagościły świeże warzywa:  sałata, ogórek, pomidor, rzodkiewka, a także szczypiorek, który nasze małe smyki samodzielnie zasiały parę tygodni wcześniej. Była także wędlina, jajka, sery, oraz pyszne pieczywo. Dzieci samodzielnie, kroiły, smarowały pieczywo, układały zdrowe produkty  na kanapkach. Przedszkolaki poradziły sobie świetnie. Wszystkie kanapki zostały zjedzone ze smakiem, ponieważ wykonane własnoręcznie smakują najlepiej.

Informacje wprowadził: SP 2018-07-18 09:33:34

Sadzimy cebulkę

Dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego są bardzo samodzielne. W pewien wiosenny poranek posadziły cebulkę. Potrzebna była ziemia, doniczki, odrobinę wody oraz małe cebulki. Zabawa w małego ogrodnika bardzo spodobała się dzieciom. Przedszkolaki każdego dnia podlewały swoje sadzonki, oraz obserwowały jak rośnie szczypiorek.

Informacje wprowadził: SP 2018-07-18 10:32:51

Urodzinki Bartoszka Milo

20.01.2018 r. swoje piąte urodzinki świętował Bartoszek Milo.
W ten wyjątkowy dzień wszyscy koledzy, koleżanki oraz panie przedszkolanki odśpiewali 100- lat,
oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia. Po złożonych życzeniach Bartoszek
poczęstował każdego słodką czekoladką.
Drogi Bartoszku życzymy Ci dużo zdrówka i słonka, humoru dobrego,
życia kolorowego, i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Informacje wprowadził: SP 2018-07-18 10:59:14

Gimnastyka

Informacje wprowadził: SP 2018-07-18 11:55:58

Urodzinki Karolinki

09.03.2018 r. to wyjątkowa data dla naszej kochanej Karolinki,
ponieważ w tym dniu obchodziła swoje szóste urodzinki.

Wszystkie dzieci zrobiły piękne koło, w środku którego miejsce zajęła Karolinka.
 Wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli solenizantce życzenia urodzinowe,
a po życzeniach przyszedł czas na pyszny poczęstunek.
Kochana Karolinko z okazji urodzin składam Ci najserdeczniejsze życzenia :
uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości, przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego
i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

Informacje wprowadził: SP 2018-07-18 12:15:02

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2018 roku dzieci z NPP świętowały pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki do przedszkola przyszły ubrane kolorowo. Był to dzień inny od wszystkich, ponieważ na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor dzieci udały się na lekcję matematyki do klasy VI. Przedszkolaki wspólnie z uczniami klasy VI  rozwiązywały zadania matematyczne, rysowały pierwsze oznaki wiosny. To była wspaniała integracja dzieci przedszkolnych z uczniami Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej.  Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie na bardzo ciekawą lekcję matematyki.

Informacje wprowadził: SP 2018-07-18 13:13:23

Robimy palę wielkanocną

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola robią własnoręcznie palmy wielkanocne. Tego roku zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Annę Bojarską, mamę Emilki, Gabrysi i Kubusia, która pomogła nam w pracy przy robieniu palm. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola: bibułę i zrobione z niej kwiaty, wstążki, kokardki, suszone kwiaty, gałązki bukszpanu, a Emilka, Gabrysia i Kubuś przynieśli piękne bazie.  Każde dziecko wytrwale pracowało nad wykonaniem własnej palmy wielkanocnej, dzieci również pomagały sobie nawzajem. Na koniec intensywnych warsztatów plastycznych powstały piękne, niepowtarzalne palmy wielkanocne, które dzieci z NPP wraz z rodzicami w niedzielę palmową poświęciły w kościele. Bardzo dziękujemy Pani Ani Bojarskiej za ogromną pomoc przy robieniu palm wielkanocnych.

Informacje wprowadził: SP 2018-07-19 09:24:49

Dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Krowicy Samej uczestniczyły w Adoracji Grobu Bożego w kościele parafialnym pw Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej

Informacje wprowadził: SP 2018-07-19 09:43:40

Ciekawa wycieczka do Muzeum Kresów w Lubaczowie

Informacje wprowadził: SP 2018-07-19 09:57:53

Obchody Światowego Dnia Ziemi- 2018

Dzieci z NPP dnia 23.04.2018 r. brały udział w Obchodach Światowego Dnia Ziemi, której celem było promowanie postaw proekologicznych. Chłopcy z kl. V i VI zaprezentowali scenkę pt. „Segregacja u Krawczyków” a uczniowie klasy VII przedstawili scenariusz apelu "Nie wypalaj traw, przecież nie zabija się skowronków".  Akademię uświetniły przedszkolaki śpiewając piosenki i recytując wiersze o treści ekologicznej.

Informacje wprowadził: SP 2018-07-20 09:19:57

Świetna zabawa przy malowaniu paluszkami na folii spożywczej

Informacje wprowadził: SP 2018-07-20 09:29:01

Wyprawa do pobliskiego gospodarstwa wiejskiego

W dniu 15.05.2018 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa wiejskiego Państwa Kasickich. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda hodowla owiec kameruńskich. Świetną atrakcję dla ciekawskich przedszkolaków było obserwowanie wyławiania ryb ze stawu. Bardzo dziękujemy Pani Renacie Kasickiej za miłe zaproszenie  i ogromną gościnność. Na koniec wyprawy udaliśmy się na pyszne lody.

Informacje wprowadził: SP 2018-07-20 12:07:53