Na placu zabaw

Informacje wprowadził: SP 2014-11-10 13:51:38

„Ratujemy i uczymy ratować” z WOŚP

Dnia 16 października 2014r. Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej po raz kolejny przystąpiła do III Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i uczymy ratować” z WOŚP.

Akcja przebiegła pomyślnie. Wzięli w niej udział zaproszeni goście - Ochotnicy Straży Pożarnej z Krowicy Samej, nauczyciele, pracownicy szkoły, obsługa, uczniowie oraz rodzice, łącznie 128 osób.

„Ratujemy i uczymy ratować” miała  na celu próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach (2wdechy i 30 uciśnięć). Były to więc zajęcia praktyczne, nad których przebiegiem czuwały nauczyciele odpowiedzialni za pierwsza pomoc: Jadwiga Chomyszyn i Elżbieta Oleszycka.

Hasło tegorocznej akcji brzmiało: Wasze ręce mogą uratować czyjeś życie!!!

Informacje wprowadził: SP 2014-11-10 14:01:31