16 października 2009r. na terenie Krowicy Samej odbył się Pieszy Rajd zorganizowany dla zuchów z 15 Gromady Zuchowej „Płonące iskierki” i harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej działających w Szkole Podstawowej  im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej.

Głównym celem tego wędrowania było przypomnienie zasad prawidłowego i bezpiecznego poruszania się na drodze oraz w terenie leśnym.

Przy współpracy z Nadleśnictwem Lubaczów oraz pracownikiem tutejszej leśniczówki Panem Krzysztofem Pryciuk pokazaliśmy dzieciom jak można pożytecznie i przyjemnie spędzać wolny czas. Pan leśniczy przeprowadził prelekcję na temat zachowania się ludzi w lesie oraz palenia ognisk na terenach leśnych, później wykonał karmnik dla kuropatw a dzieci zostawiły w nim przyniesioną przez siebie karmę.

Na koniec upiekliśmy kiełbaskę, wypiliśmy ciepłą herbatę i bezpiecznie wróciliśmy do domów.

Opiekunowie:

dh phm Anna Furgała