IX DRUŻYNA HARCERSKA

9 Drużyna Harcerska  działa przy Szkole Podstawowej w Krowicy Samej od 1988r. Najpierw nosiła nazwę im. Hanki Sawickiej, a później otrzymaliśmy szczęśliwą 9 i tak jest do dnia dzisiejszego. Opiekunem drużyny jest druhna phm Elżbieta Oleszycka. Uczniowie naszej szkoły chętnie należą do harcerstwa. W czasie tej kilkuletniej działalności harcerze uczestniczyli w wielu biwakach, rajdach, akcjach, konkursach, uroczystościach szkolnych, środowiskowych, lokalnych. Na wspólnym harcerskim biesiadowaniu tradycyjnie spotykamy się z harcerzami seniorami, poznając ich bogatą historię istnienia.Wspólnymi siłami przy życzliwości sponsorów zakupiliśmy nowe mundurki, które dodają nam sił w realizacji zadań i przedsięwzięć.