„Przerwa na czytanie.”

Z entuzjazmem i ochotą 13 maja 2019r. cała społeczność szkoły przystąpiła do IV Przerwy na czytanie - ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Uczniowie, nauczyciele, przedszkolaki przez dwie kolejne przerwy czytali wybraną przez siebie książkę. Dla najmłodszych, nie czytających samodzielnie zostały stworzone Strefy czytania, w których dzieciom czytali głośno bibliotekarz i nauczyciele. Celem akcji była promocja czytelnictwa poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką. W tym ciekawym wydarzeniu czytelniczym wzięło udział 28 przedszkolaków, 110 uczniów, 12 nauczycieli naszej szkoły. Koordynatorem akcji była biblioteka szkolna.

Bibliotekarz: D.Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2019-05-16 10:36:01

„SOLO – DANCE 2019”

Uczestniczki zespołu „GWIAZDKI” brały udział w XI Prezentacjach Tanecznych „Solo – Dance” Powiatu Lubaczowskiego, który odbył  w dniu 09.05.2019r w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Dyplomy za udział otrzymały: Julia Horiwnyk, Martyna Antosz oraz Wiktoria Nowosiadły. W III kategorii wiekowej (13-16lat) II miejsce uzyskała Małgorzata Truchan.

Gratulujemy talentu tanecznego.

Opiekun artystyczny: J. Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2019-05-15 14:25:02

"Z pieśnią na ustach do serca Matki" - niezmiennie od 22 lat!

Zespół „GWIAZDKI”  brał udział w XXII edycji Przeglądu Pieśni Maryjnej w Łukawcu w dniu 05.05.2019r. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 zespołów z diecezji zamojsko – lubaczowskiej i archidiecezji przemyskiej. Wśród uczestników były zespoły z Cieszanowa (kapela ludowa „Nad Brusienką”, „Niezapominajki”, „Blask Pana”), Tuchli („Pro Christo”), Sieniawy („Nadzieja”), Krowicy Samej („Gwiazdki”), Nowej Sarzyny („Canta Rei”), i wiele innych.

W repertuarze wykonywanym  przez zespoły pojawiły się dobrze wszystkim znane pieśni maryjne i religijne, ale także nowości, które w trakcie przeglądu słyszane były po raz pierwszy.

Jedną z niespodzianek tegorocznej imprezy był występ Przemysława Góreckiego, który gra na Fletni Pana, czyli najstarszym instrumencie dętym świata.

Opiekun artystyczny: J. Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2019-05-15 14:19:35

Sukcesy historyczne Dawida Antosza

Uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Ks. Poety Jana Twardowskiego  Dawid Antosz osiąga wysokie wyniki w konkursach historycznych na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.

Dawid został laureatem wojewódzkiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”.

Przechodząc poszczególne etapy uczeń wykazał się bardzo dużą wiedzą z historii, znacznie wykraczającą poza wiadomości i umiejętności ucznia klasy VII. Dawid wyróżnia się zdolnościami humanistycznymi oraz łatwością przyswajania pojęć i zapamiętywania szczegółów.

Dodatkowo Dawid otrzymał tytuł finalisty w IV edycji Wojewódzkiego konkursu historyczno – przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna- przeszłość i teraźniejszość. Polska i Polacy w czasie II wojny światowej.” Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Zarzeczu. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 44 uczniów. Finał przebiegał w dwóch etapach, najpierw wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z testem pisemnym. Następnie dziesięciu najlepszych uczniów wzięło udział w etapie ustnym, który został przeprowadzony na zasadach zbliżonych do popularnego telewizyjnego teleturnieju 1 z 10. Dawid Antosz godnie reprezentował naszą szkołę i zajął zaszczytne   5 miejsce.

Ucznia do konkursów przygotowywała pani A. Bielecka-Krasulak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Bielecka - Krasulak

Informacje wprowadził: SP 2019-05-08 10:56:41

Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej  odbyła się uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Uczniowie  z klasy  V i VI   zaprezentowali cześć artystyczną, podczas której przypomnieli  o najważniejszych dokonaniach konstytucji, która wprowadzała nowoczesne reformy:  znosiła liberum veto i wolną elekcję, wprowadziła dziedziczność tronu. Umocniła władze centralną  a ograniczyła wpływy magnaterii. Miała doprowadzić do umocnienia państwa  i stać się fundamentem pod budowę nowoczesnego i silnego państwa polskiego.

Uczniów do akademii przygotowała p. Anna Horiwnyk i p. Agnieszka Bielecka-Krasulak.

Informacje wprowadził: SP 2019-05-08 09:49:32

Strona 1 z 71 >>