Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej

Informacje wprowadził: SP 2018-03-28 08:33:44

FINALISTA PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z MATEMATYKI

Mateusz Lasowy, uczeń klasy szóstej uzyskał tytuł FINALISTY wojewódzkiego PRZEDMIOTOWGO KONKURSU Z MATEMATYKI dla uczniów szkół podstawowych. Mimo młodego wieku ( Mateusz rozpoczął naukę jako 6-latek), nasz finalista wykazał się ogromną wiedzą z zakresu matematyki.

Składamy gratulacje dla Mateusza i jego rodziców oraz życzymy wielu dalszych sukcesów w życiu osobistym oraz w konkursach.

mgr Maria Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-03-19 13:51:57

Nasz laureat
Dawid Antosz

Uczeń naszej szkoły Dawid Antosz  zdobył tytuł LAUREATA w KURATORYJNYM KONKURSIE Z PRZYRODY. Dawid podczas trzech etapów tego konkursu wykazał się dużą wiedzą przyrodniczą, ale także szerokimi wiadomościami z dziedziny anatomii, astronomii i innych nauk przyrodniczych.

Sukces swój zawdzięcza ciężkiej pracy i własnej ambicji. Już w ubiegłym roku jako uczeń klasy V zdobył tytuł finalisty tego konkursu.

Wszyscy jesteśmy dumni z naszego laureata, serdecznie gratulujemy Dawidowi i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Wanda Baran

Informacje wprowadził: SP 2018-03-19 07:51:18

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ponieważ żyli prawem wilka

historia o nich głucho milczy

pozostał po nich w kopnym śniegu

żółtawy mocz i ten ślad wilczy

Od kilku lat w kalendarzu ważnych świąt narodowych widnieje ważna data: 1 marca – Dzień Pamięci  Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze niezłomni – żołnierze wyklęci, wierni obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach, nazywani „zaplutymi karłami reakcji”, wielu spośród nas nic nie wie o ich historii. Aby przypomnieć powojennych bohaterów i oddać należny im hołd  w dniu 1 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona żołnierzom wyklętym. Uczniowie kl. VI przygotowani przez panie Agnieszkę Bielecką – Krasulak i Annę Horiwnyk przedstawili montaż słowny, prezentujący sylwetki kilku żołnierzy niezłomnych takich jak: Zygmunt Szyndzielarz ps. „Łupaszka”, Hieronim Dekutowski ps. „Zapora”, rotmistrz Witold Pilecki, Józef Kuraś ps. „Ogień”, Danuta Siedzikówna ps. „Inka”, czy Tadeusz Kuncewicz. Skazani na zapomnienie w czasach PRL-u dziś odzyskują należną im pamięć i cześć.

mgr Anna Horiwnyk

Informacje wprowadził: SP 2018-03-08 12:38:41

Język jest głównym składnikiem tego złożonego pojęcia,
które obejmujemy wspólnym mianem: Ojczyzna.

Piotr Bąk

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO, aby wspierać ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Nasza szkoła także postanowiła włączyć się w obchody tego ważnego święta. W dniu 27 lutego odbyło się podsumowanie projektu szkolnego dla uczniów kl. IV – VII pod hasłem Dzień z Językiem Polskim. Projekt był realizowany od grudnia 2017r. i obejmował  różne działania, dające uczniom możliwość zaangażowania emocjonalnego i zabawy. Przede wszystkim stanowił okazję do poszerzenia wiedzy o języku ojczystym, przyjaznego współzawodnictwa oraz wykazania się pomysłowością.  Podczas pracy nad projektem realizowane były następujące cele: kształtowanie świadomości języka jako wartościowego i wielofunkcyjnego narzędzia komunikacji, rozwijanie sprawności językowej, wykorzystanie posiadanych umiejętności w praktyce, wzmocnienie motywacji do nauki, trening twórczości , uczenie się poprzez działanie i aktywne uczestnictwo.

mgr Anna Horiwnyk

Informacje wprowadził: SP 2018-03-02 07:33:29