Uczniowie klasy VIII na tropie dobrego przedsiębiorcy

12 lutego 2019r. uczniowie klasy VIII udali się do Lubaczowa. Odwiedzili kilka firm, które znajdują się przy ulicy Technicznej. Najpierw spotkali się z Panią Mileną Leją, która prowadzi Fitness Club Batuka. Właścicielka firmy chętnie oprowadziła uczniów po obiekcie, zachęcając jednocześnie do dbania o zdrowie i mądre odżywianie. Przedstawiła także ofertę dotyczącą działalności firmy. Opowiadała o cennym doświadczeniu podczas 10-letniego prowadzenia działalności gospodarczej.Po złożeniu podziękowań uczniowie, udali się do Bosch Service, którego właścicielem jest Pan Łukasz Pawlarczyk. Tam mieli możliwość przez chwilę obserwować prace najlepszych mechaników podczas naprawy samochodów. Dowiedzieli się także o zasadach kontaktu z klientami i o możliwości odbywania praktyk zawodowych. Kolejnym punktem wycieczki była Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów prowadzona przez Firmę Auto- Test. Ósmoklasiści uczestniczyli w krótkiej rozmowie z pracownikami oraz przyglądali się czynnościom podczas kontroli sprawności pojazdu. Dzięki spotkaniom z przedsiębiorcami uczniowie mieli możliwość zdobycia elementarnej wiedzy o przedsiębiorczości. O swoich spostrzeżeniach mogli porozmawiać podczas posiłku, odwiedzając kolejną firmę- tym razem gastronomiczną – Czarny Kot.

Tekst: Marta Lis

Informacje wprowadził: SP 2019-02-19 09:48:40

Wyjazd do Składnicy ,,Rolnik” w Lubaczowie

We wtorek 12 lutego uczniowie klasy VIII wybrali się do firmy Składnica ,,Rolnik” w Lubaczowie. Podczas spotkania z Panem Piotrem Horoniem ósmoklasiści dowiedzieli się o najważniejszych zasadach prowadzenia przedsiębiorstwa. Mieli możliwość zadawania wielu pytań. Pan Piotr Horoń chętnie podzielił się swoją wiedzą. Mówił o promocjach wyprzedażach, trudnościach a przede wszystkim o potrzebie codziennej, ciężkiej pracy, która daje satysfakcję. Zachęcał także do nauki, zdobywania wykształcenia, gdyż to pomaga w życiu i uczy rozwiązywać problemy. Po zapoznaniu się z częścią asortymentu w sklepie, uczniowie podziękowali za spotkanie. Była to doskonała lekcja przedsiębiorczości i kolejny ważny krok w trudnym procesie podejmowania decyzji, dotyczącej dalszego kształcenia po szkole podstawowej.

Tekst: Marta Lis

Informacje wprowadził: SP 2019-02-19 09:23:02

WIELKA   LIGA  CZYTELNIKÓW

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych , w którym nasza szkoła brała udział. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów, promocja czytelnictwa klasyki literatury krajowej, w tym utworów patriotycznych.            Do konkursu przystąpiło 45 uczniów, organizowany był w dwóch   kategoriach : klasy 1-4 i 5-8. Koordynatorem klas młodszych była pani Ewelina Hanus, a klas starszych pani Danuta   Kowaliszyn.  Pierwszy etap szkolno-biblioteczny rozpoczął się 6 listopada 2018r. i trwał do 31 stycznia 2019r. Uczestnicy zdobywali indywidualnie sprawności czytelnicze i pisali test kwalifikacyjny.

Laureaci etapu szkolnego kl. 1-4

Oliwia Kubiszyn

Łukasz Huk

Miłosz Mazepa

Laureaci etapu szkolnego kl. 5-8

Mateusz Lasowy

Estera Dańków

Kornelia Bojarska

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę na drugim etapie- powiatowym 28 lutego 2019r. w Bibliotece Pedagogicznej w Lubaczowie .Wszyscy uczestnicy pierwszego etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Bibliotekarz: D.Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2019-02-05 10:52:21

Ojczyzna moja -to ta ziemia droga,                                                                                                                  gdziem ujrzał słońce  i gdziem poznał Boga…..

Szkolny Zuchowo-Harcerski Konkurs Recytatorski  ,,Strofy o Ojczyźnie’’

29 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Zuchowo-Harcerski Konkurs Recytatorski  ,,Strofy o Ojczyźnie’’. Celem konkursu było:
- propagowanie piękna poezji i prozy wśród młodego pokolenia,
- wspieranie oraz promocja twórczości artystycznej dzieci i młodzieży                                                                     - rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży,
 -wyrabianie nawyków bezpiecznego i kulturalnego spędzania wolnego czasu.

Do konkursu przystąpiło 7 zuchów z 15 Gromady Zuchowej ,,Płonące Iskierki’’   i 17 harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej im. Straży Granicznej. Wszyscy uczestnicy świetnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i  zostali nagrodzeni za udział dyplomem oraz upominkami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Jury przyznała miejsca w kategorii  zuchy:
Bartłomiej Adamczuk  -I miejsce, Karolina Kubiszyn - II miejsce.
W kategorii harcerze: Julia Horiwnyk - I miejsce, Martyna Antosz –II miejsce                                                          oraz wyróżnienia: Mateusz Lasowy, Zofia Horiwnyk.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie powiatowym w Wielkich Oczach.

Druhna E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2019-02-01 13:52:17