Ferie zimowe już minęły, ale  wspomnienia pozostały….

Bardzo aktywnie tegoroczne ferie  spędziły  zuchy z 15 Gromady Zuchowej ,,Płonące Iskierki” i harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej im. Straży Granicznej wypoczywając na biwaku w Lisich Jamach, w Wielkich Oczach oaz na 3 –dniowej wycieczce w Zakopanym.

mgr Elżbieta Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-02-20 13:09:15

„Polska – moja Ojczyzna”  Maria Konopnicka

A jak ciebie kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, żeś z tego łanu żyta,
Żeś z tych łąk, co pachną miodem.

Mów, że jesteś z takiej chaty,
Co Piastowską chatą była,
Żeś z tej ziemi, której kwiaty
Gorzka rosa wykarmiła.

,,Strofy o Ojczyźnie”

23 stycznia  2018 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Zuchowo-Harcerski Konkurs  Recytatorski ,,Strofy o Ojczyźnie’’ pod hasłem ,,Niepodległa’’. Do konkursu przystąpiło 12 zuchów z 15 Gromady Zuchowej ,,Płonące Iskierki’’ i 14 harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej im. Straży Granicznej.

Druhna E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-02-19 13:13:15

Niech nam żyje Dziadek, Babcia
Niech im zdrowie służy,
Niechaj uśmiech mają zawsze, aż po same uszy.

Życzenia dla Babci i Dziadzia

21 stycznia 2018r w niedzielne południe dzieci z oddziału  przedszkolnego oraz uczniowie klas I, II, III pod czujnym okiem Pań przygotowały  montaż słowno –muzyczny dla wszystkich Babć i Dziadków w Kościele Parafialnym  pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej.  W atmosferę świąteczną wprowadziły dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiają ,,Jasełka” następnie  uczniowie klas I, II, III przekazały najserdeczniejsze życzenia na każdy miesiąc dla Babci i Dziadzia, a także w bardzo zrozumiały sposób przekazały zebranym, ile to zawodów wykonuje babcia. Życzenia uświetniły piosenki: ,, Dla babci i dziadka’’,, Dzień babci i dziadka’’ Żyj nam  babciu zdrowo”, ,, Cza-cza  dla babci  i dziadzia’’. Na zakończenie części artystycznej Babcie  i Dziadkowie poczęstowane zostały słodkim upominkiem. Mali  artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

mgr Elżbieta Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-02-19 13:06:04

"Jasełka"

W dniu 22 grudnia 2017 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej wystawiły „Jasełka” z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Występ dzieci uświetniły uczennice z klasy siódmej śpiewem kolęd. Z repertuarem „jasełkowym” w dniu 21. 01. 2018 r. dzieci wystąpiły w Kościele Parafialnym w Krowicy Samej  z okazji Dnia Babci i Dziadka.

mgr Grażyna Kucel

Informacje wprowadził: SP 2018-01-23 13:38:01

Wizyta harcerzy w lubaczowskim szpitalu

W Święto Trzech Króli zwane powszechnie Dniem Objawienia Pańskiego uczniowie z 9 Drużyny Harcerskiej z SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej wraz z druhną Elżbietą Oleszycką i Urszulą Pukas gościli w lubaczowskim szpitalu.

Informacje wprowadził: SP 2018-01-19 08:41:57

Strona 1 z 51 >>