Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej wyróżniona

przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

„SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ UTALENTOWANYM UCZNIOM”

Dnia 12 czerwca 2018 r. w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wśród plejady szkół z województwa podkarpackiego certyfikat „ SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM”  otrzymała Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej. Dyrektor szkoły Pani Maria Kowaliszyn z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch odebrała tak prestiżowe wyróżnienie, które zostało przyznane za osiągnięte sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych.

Informacje wprowadził: SP 2018-06-13 13:31:33

Jubileusz 60- lecia Szkoły Podstawowej im. Poety

ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

60 lat minęło…

Wszystkie słowa podniosłe, któreś znał ze szkoły,
Muzyka starych pieśni, wolności anioły.
Książę Józef na koniu, wiszący nad biurkiem,
I olbrzymi Batory w małej czapce z piórkiem,
I młodzieniec z Grottgera, co żegna swą miłą,
Pocztówka z białym orłem – wszystko to ożyło.

8 czerwca 2018r. na placu  Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana  Twardowskiego w Krowicy Samej miała miejsce niezwykła uroczystość – Jubileusz 60 – lecia szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Józef Michalik- Starosta Powiatu lubaczowskiego, Pan Andrzej Nepelski- Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pan Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, Pan Roman Cozac –Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów, Pan kapitan Marek Soliszewski- zastępca komendanta Straży Granicznej w Lubaczowie, Pani Agnieszka Czyrny-  wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubaczów, Pan Marian Mazurkiewicz- Radny Rady Powiatu Lubaczowskiego, dyrektorzy szkół z terenu gminy Lubaczów, dawni dyrektorzy szkoły, przedstawiciele Nadleśnictwa Lubaczów, Koła Łowieckiego „Ryś”, sołtysi Krowicy Samej, Krowicy Hołodowskiej i Budomierza, KGW Krowicy Samej, Krowicy Hołodowskiej i Budomierza, emerytowani pracownicy  oraz absolwenci i sympatycy szkoły.

Informacje wprowadził: SP 2018-06-12 12:53:43

Dawid Antosz wśród najlepszych w Polsce

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom” od lat cieszy się sporą popularnością na terenie Gminy Lubaczów. 41 finał przejdzie jednak do historii ze względu na osiągnięcia Dawida Antosza, który dotarł do szczebla centralnego, zajmując w nim 4 miejsce.

Finał centralny OTWP ”Młodzież Zapobiega Pożarom” odbył się w dniach 1-3 czerwca w Świdwinie, w województwie zachodniopomorskim. W grupie szkół podstawowych do turnieju przystąpił Dawid Antosz, uczeń Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej i członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krowica Hołodowska.

Informacje wprowadził: SP 2018-06-12 12:45:10

„Uczymy się pływać”

Z inicjatywy Gminy Lubaczów w miesiącu kwietniu i maju uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych z nauki pływania w Krytej Pływalni CRR KRUS „Wodny Świat” w Horyńcu-Zdroju. Pod kierunkiem instruktora p. Katarzyny Szymeczko oraz czujnym okiem ratowników wykonywali ćwiczenia ruchowe w wodzie i pobierali lekcje nauki pływania. W projekcie udział wzięło 12 uczniów z naszej szkoły. Opiekunami grupy były: p. Danuta Kowaliszyn i p. Grażyna Kucel.

mgr Danuta Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-06-07 14:34:56

Dla Mamy

23 maja ,w przededniu  Święta Matki ,wyjątkowo radosna atmosfera  towarzyszyła uczniom naszej szkoły . Z okazji Dnia Matki odbyła się Uroczysta Akademia pt. „Dla Ciebie Mamo”. Uroczystość  przygotowały klasy młodsze O-III wspólnie z wychowawcami .Występ rozpoczęły dzieci  z oddziału przedszkolnego teatrzykiem kukiełkowym „ Kopciuszek”,  pozostali uczniowie deklamowali piękne wiersze  i śpiewali wzruszające piosenki o miłości do matki. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat ”i wręczeniu kwiatów, dzieci zaprosiły swoje mamy na smaczny  poczęstunek.  Radość bycia razem oraz wspólne zabawy była najcenniejszym darem dla matki i dziecka.

mgr  Ewelina Hanus

Informacje wprowadził: SP 2018-06-07 13:47:36