Gminny Konkurs Plastyczny ,,Segregujesz, dobrze postępujesz’’

Nasi uczniowie bardzo aktywnie brali udział w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Segregujesz, dobrze postępujesz’’, którego celem było: wykształcenie wśród dzieci postaw proekologicznych, wzmocnienie zaangażowania młodego pokolenia w ochronę środowiska przez ukierunkowanie na segregację odpadów,   dbanie o środowisko. W konkursie wzięło udział 41 uczniów z klas od I-VII. Prace wykonane były bardzo pomysłowo przy użyciu różnych technik plastycznych.16 października 2019r  w Urzędzie Gminy Lubaczów odbyło się podsumowanie konkursu, wręczenie nagród  i wyróżnień. Pan Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów przeprowadził krótką konferencję dla dzieci opiekunów i obecnych rodziców na temat: ,,Segregujesz, dobrze postępujesz’’, a następnie wręczył nagrody.                                                                                                                                  Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymali:

Justyna Kubiszyn klasa I

Malwina Kasicka klasa II

Kacper wawer klasa III

Klaudia Kubiszyn klasa III

Gratulujemy wyróżnień i życzymy sukcesów.

Nauczyciel plastyki: E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2019-10-18 12:18:36

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ Z WOŚP

Tak, jak w poprzednie lata, tak i w tym roku 16  października uczniowie klas I-III w Szkole Podstawowej im.  Poety ks. J. Twardowskiego w Krowicy Samej   brali aktywny udział w ramach akcji Ratujemy i Uczymy Ratować z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczniowie, pod fachowym okiem nauczycieli -  ratowników oraz przedstawiciela OSP w Krowicy Hołodowskiej  mogli ćwiczyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Organizatorami przedsięwzięcia w szkole były: Pani dyrektor J. Chomyszyn i E. Oleszycka.

Informacje wprowadził: SP 2019-10-18 11:54:42

„Wykształcenie to dobro,

którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”

J. Menander

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

We wtorek 15 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której spotkali się wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele wraz z Panią dyrektor Jadwigą Chomyszyn, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęliśmy przytoczeniem faktów historycznych dotyczących powstania Ministerstwa Edukacji Narodowej, a następnie obejrzeliśmy przygotowane przez uczniów kl. II i VI humorystyczne scenki ukazujące szkolną rzeczywistość pt. „Marzenia lenia” oraz „Jak odróżnić nauczyciela od ucznia?”. Podczas akademii uczniowie kl. III recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz złożyli życzenia wszystkim osobom związanym z edukacją. W żywiołowym tańcu swoje umiejętności taneczne zaprezentowały uczennice kl. VI a wokalne najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz Niepublicznego Punktu Przedszkolnego.

Całość uroczystości zwieńczyły życzenia od Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego oraz słodkie upominki i kwiaty od Rady Rodziców oraz uczniów w dowód uznania za ciężką pracę wszystkich pracowników oświaty.

Nad całością uroczystości czuwały panie: Elżbieta Oleszycka, Danuta Kowaliszyn oraz Iwona Dubanik.

I. Dubanik

Informacje wprowadził: SP 2019-10-18 11:24:13

Questowe wędrówki po Ziemi Lubaczowskiej

Questy to wierszowane lub pisane prozą wycieczki z zagadkami, które zyskują coraz więcej popularności jako nowa forma promocji walorów turystycznych regionów, gmin i miast.
W dniu 11.10.2019r. uczniowie klasy VII naszej szkoły wzięli udział w takiej nietypowej wycieczce: Questing – Niepodległość na Ziemi Lubaczowskiej. Głównym celem było zapoznanie uczniów z postacią gen. Stanisława Dąbka, bohatera z czasów II wojny światowej oraz z wieloma innymi postaciami zasłużonymi dla miasta i gminy Lubaczów. Każdy uczestnik questingu otrzymał karty pracy a następnie podążając za wskazówkami w postaci prostych rymowanek i rozwiązując zagadki nasi uczniowie wraz z opiekunkami, p. Agnieszką Bielecką – Krasulak i p.Małgorzatą Nowosiadło przebyli wyznaczona trasę i poznali historię miasta Lubaczów. Była to wspaniała lekcja historii.

.                                                                                            Agnieszka Bielecka - Krasulak
                                                                                             Małgorzata Nowosiadło

Informacje wprowadził: SP 2019-10-18 10:07:12

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół

W środę 09.10.2019r. w auli Zespołu Szkół w Oleszycach przedstawione zostały wyniki współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu lubaczowskiego za rok szkolny 2018/2019.

Celem podsumowania było omówienie osiągniętych wyników sportowych szkół z naszego terenu i przedstawienie końcowej klasyfikacji w skali powiatu i województwa.

W trakcie imprezy za szczególne osiągnięcia sportowe zostali również nagrodzeni nauczyciele. Za mistrzostwo powiatu w Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym Chłopców znalazł się nasz „wuefista”  Pan Rafał Dubiel.

Informacje wprowadził: SP 2019-10-18 09:49:15

Strona 1 z 77 >>