KWIETNY BIEG 2019 dla Jana Pawła II

Dnia 04 czerwca 2019 r. o godz. 14.00 wszyscy uczestnicy „Kwietnego biegu 2019” zebrali się na placu szkolnym przy Szkole Podstawowej w Krowicy Samej. Zdecydowana większość z nich dojechała na to miejsce rowerem pokonując odległość od swoich szkół i miejsc zamieszkania do miejsca zbiórki. Po części oficjalnej, w której uczestniczyli:  Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, Proboszcz Parafii Krowica Sama Paweł Kruk, Pani Maria Kowaliszyn – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej, Pani Jolanta Włoch Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach,   uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Lisich Jam w swoim występie artystycznym rozwinęli zacytowane na wstępie zawołanie Ojca Świętego.

Wszyscy uczestnicy „Kwietnego biegu 2019” szczęśliwie dotarli do celu, po czym przyszedł czas na regenerację sił przy wspólnym biesiadowaniu i grillowaniu pod okiem strażaków OSP Krowica Hołodowska, pracowników GOK i wolontariuszy. Wszyscy uczestnicy otrzymali  znaczki upamiętniające „Kwietny bieg 2019” w Gminie Lubaczów. Dodatkową atrakcją „Kwietnego biegu” był udział w loterii nagród. Losowaniu towarzyszyło wiele sympatycznych emocji.

Tekst zapożyczony ze strony Gminy Lubaczów

Informacje wprowadził: SP 2019-06-07 11:41:08

„Umiem pływać jak ryba w wodzie”

Kurs nauki pływania w ramach projektu „Umiem pływać  - Jak ryba w wodzie” został ukończony. Wszyscy uczniowie nabyli umiejętność pływania oraz opanowali zachowania pozwalające na swobodne przebywanie w środowisku wodnym, natomiast Kuba Z. ukończył kurs zdobywając kartę pływacką. Dzień 06.06.2019r. był dniem wyjątkowym, nie tylko ze względu na zakończenie, nastąpiło uroczyste wręczenie Dyplomów dzielnego pływaka oraz gratulacje ze zdobycia nowych umiejętności z rąk Zastępcy Wójta Gminy Lubaczów.

J.Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2019-06-07 11:30:08

Kochana  Mamo, dziękuję Ci za to,

że dałaś życie mi.

I także za to, że gdy śpię,

Ty nade mną pochylasz się.

I za tę dobroć w oczach twych,

Kocham Mamo Dziękuję Ci !

MAJÓWKA HARCERSKA

29 maja 2019r.w naszej szkole odbyła się Majówka Harcerska. Było to spotkanie wielopokoleniowe: zuchy, harcerze, mamy, harcerze seniorzy z Harcerskiego Kręgu Seniora w Lubaczowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia Granicznego w Budomierzu, Komendantka Hufca Lubaczów hm. D. Kacprzak wraz z delegacją oraz Pani Dyrektor mgr Maria Kowaliszyn.   Na wstępie harcerze, aby uczcić Dzień Matki przedstawili montaż słowno-muzyczny, który wzruszył do łez niejedną mamę. Obdarowali też wszystkie mamusie ,,Dyplomikiem Najwspanialszej Mamusi’’ oraz lizaczkiem. Następnie zuchy przeszły próbę odwagi i złożyły Obietnicę Zucha. Harcerze również wykazali się znajomością Prawa Harcerskiego  oraz złożyli Przyrzeczenie Harcerskie.  Po złożonych  przyrzeczeniach harcerze, zuchy i instruktorzy oraz wszyscy obecni śpiewali harcerskie piosenki. Była też wspólna degustacja kiełbasek i dzielenie się wrażeniami. Na zakończenie odbyła się konferencja ,,Poznajemy historię harcerzy seniorów’’. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniałą atmosferę.

Druhna E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2019-06-05 12:01:56

„Szczęście jest w tysiącach drobiazgów                                                            tworzących mozaikę życia rodzinnego”

Wszystkim Dzieciom życzę:  samych radosnych i słonecznych dni w życiu,  dużo zdrowia sukcesów oraz rekordów na miarę rekordów olimpijskich,  realizacji wszystkich planów życiowych,  niech Wasza księga zdarzeń życiowych będzie uzupełniana samymi fascynującymi faktami Waszego życia osobistego i rodzinnego.

Dyrektor: Maria Kowaliszn

Informacje wprowadził: SP 2019-05-31 09:00:23

Wyprawa do grodu Kraka i najstarszej kopalni soli w Polsce

W dniach 23 i 24 maja uczniowie klas V, VI, VII i VIII naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedzili Kraków i Bochnię. W grodzie Kraka zwiedzili Wawel, groby królewskie, dzwon Zygmunta, Sukiennice, przemierzyli Trakt Królewski. Pod koniec dnia miłym relaksem były atrakcje Parku Wodnego. Drugiego dnia odwiedziliśmy niezwykłe i pełne unikatowych eksponatów Muzeum Lotnictwa, a następnie udaliśmy się do Bochni , aby zwiedzić najstarszą kopalnię soli w Polsce. Mimo niesprzyjającej aury uczniowie ocenili wycieczkę jako jedną z najbardziej udanych, ponieważ była okazją do poznania wielu wspaniałych miejsc,  spędzenia czasu wspólnie z kolegami z klasy oraz nauki poza murami szkoły.

Anna Horiwnyk

Informacje wprowadził: SP 2019-05-30 10:35:40