Informacje wprowadził: SP 2021-02-01 12:28:14

Informacje wprowadził: SP 2021-02-01 12:30:01

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

,,Finał z głową’’ – takie było  hasło przewodnie tegorocznej 29 edycji WOŚP. W tym roku po raz kolejny do akcji przystąpiła nasza szkoła, a w dniu finału wszyscy mieszkańcy naszych miejscowości chętnie wspierali akcję.

Informacje wprowadził: SP 2021-02-02 10:19:56

Informacja dla rodziców

Informujemy, że w bieżącym miesiącu opłaty za dożywianie należy wpłacać do 10 lutego 2021r. Zmiana w styczniu wynikała z tego, że odbywały się ferie zimowe.
Od lutego wracamy do poprzedniego systemu czyli do 10 dnia każdego miesiąca.

Informacje wprowadził: SP 2021-02-05 14:22:44

Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej
oraz lokalna społeczność
otwiera serce dla potrzebujących

Końcem stycznia 2021 roku przy Szkole Podstawowej w Krowicy Samej, z inicjatywy Dyrektor Jadwigi Chomyszyn, stanęło czerwone serce, będące pojemnikiem na plastikowe nakrętki po napojach, płynach w różnych kolorach i kształtach.

Informacje wprowadził: SP 2021-02-09 13:53:52

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – apel

W związku z wystąpieniem silnych mrozów i obfitych opadów śniegu Wójt Gminy Lubaczów zwraca się z apelem do mieszkańców o zabezpieczenie zwierząt domowych oraz o dokarmianie ptaków.

Zima to czas szczególnie dokuczliwy dla zwierząt mieszkających na zewnątrz, w tym wolno żyjących kotów oraz psów w kojcach i przy budach. Pomóżmy naszym pupilom i przenieśmy je do ocieplanych pomieszczeń. W okresie zimy ważne jest, aby zapewnić psom ocieploną budę poprzez wyizolowanie jej styropianem, wyłożenie słomą lub kocem oraz zakrycie wejścia od góry uchylną klapką. Codziennie podawajmy naszym zwierzętom ocieploną wodę do picia, a ciepłą karmę najlepiej dwa razy dziennie. Pamiętajmy o kotach wolnożyjących, są one naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce z gryzoniami, zapewnijmy im w okresie dużych mrozów wejście do piwnicznych korytarzy        czy budynków gospodarczych.

Pamiętajmy również by zwierzęta gospodarskie nie pozostawały bez opieki w otwartym terenie.

Śnieżna i mroźna zima to wyzwanie także dla ptaków. Można im pomagać wywieszając karmniki i dokarmiając je sukcesywnie naturalną  karmą,  niezepsutą, suchą i pozbawioną soli.

Raz zaczętego dokarmiania nie wolno przerywać, ponieważ ptaki przyzwyczajają się do miejsca dokarmiania i  czekając przy większych mrozach na ponowienie karmienia, niekiedy giną.

Wójt Gminy Lubaczów zwraca się do mieszkańców o wyczulenie na wszelkie zaobserwowane przypadki pozostawienia zwierząt bez należytej opieki podczas trudnych warunków zimowych.

Informacje wprowadził: SP 2021-02-15 09:57:52

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie z klasy I  brali udział w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Głównym celem programu była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju.

Informacje wprowadził: SP 2021-02-22 14:17:13

Ogólnopolski projekt edukacyjny – „Dzieci Uczą Rodziców”

W roku szkolnym 2020/2021 klasa II przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci Uczą Rodziców”.

Informacje wprowadził: SP 2021-02-25 11:46:09

Zdalna poczta walentynkowa. Wyniki konkursu

„Dzień świętego Walentego to dzień dobry dla każdego.

W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają”

W Szkole Podstawowej w  Krowicy Samej  został przeprowadzony konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową w trzech kategoriach. Uczniowie kl. 0-III wykonywali kartki pocztowe wykonane dowolną techniką i przynieśli je do szkoły, zaś uczniowie kl. IV-VIII przesyłali karki na platformie Microsoft Teams.  Bardzo dużo uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym konkursie, w kategorii kl. 0-III wpłynęło  36  prac, zaś IV-VIII- 29 prac. Wszystkie prace były bardzo efektownie wykonane.

Informacje wprowadził: SP 2021-02-26 07:21:17