Udanych wakacji

Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości,
bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń
przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.

Życzymy, byśmy wszyscy mogli spotkać się we wrześniu w szkole zdrowi,
szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna

Informacje wprowadził: SP 2020-07-03 11:17:18

#GaszynChallenge - Pomagamy!

Dnia 19.06.2020r. Rada Pedagogiczna naszej szkoły odpowiedziała na wyzwanie, które otrzymaliśmy od KGW Krowica Hołodowska
dotyczące pomocy dla dzieci chorych na SMA w ramach akcji
siepomaga.pl - #GaszynChallenge.

Wszyscy nauczyciele przystąpili chętnie do akcji wykonując ćwiczenia gimnastyczne w formie przysiadów oraz wpłacając pieniążki na leczenie dla chorych dzieci.

Informacje wprowadził: SP 2020-07-03 11:29:41

Pomoc dla powodzian z podkarpacia organizowana we współpracy z ZHP Lubaczów

Apelujemy o  wsparcie w ramach powyższej akcji i jednocześnie informujemy, że potrzebne są produkty żywnościowe o dłuższym terminie przydatności, środki czystości, kołdry, koce, pościele, ręczniki itp.
Powyższe artykuły prosimy przynosić do siedziby Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej codziennie, w  godzinach: 8:00 – 11:00.

„ Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje ” –  św. Jan Paweł II

Informacje wprowadził: SP 2020-07-03 11:39:35

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie dla powodzian.
Dary zostały przekazane do ZHP w Lubaczowie, który pomaga poszkodowanym
z naszego województwa.

Informacje wprowadził: SP 2020-07-09 08:00:41

„Matematyka jak powietrze – jest wszędzie”

mFundacja rozstrzygnęła siódmą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęgi. W tym roku granty na kreatywne uczenie matematyki otrzymało 152 projektów z całej Polski.

Nasz projekt: „Matematyka jak powietrze – jest wszędzie”  jest jednym

z nagrodzonych!!!

Tegoroczna edycja mPotęgi była wyjątkowa z uwagi na sytuację epidemiologiczną. Nauczyciele mierzyli się z nowymi obowiązkami, związanymi ze zdalnym nauczaniem. Niebagatelną rolę odegrała też niepewność co do warunków nauczania. Tym bardziej cieszy nas, że w tym roku mogliśmy przyznać grant na większą liczbę wniosków niż w poprzedniej edycji.  – mówi Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

Warto wspomnieć, że do tej pory dzięki programowi mFundacji ponad 1 mln uczestników miało okazję poznać ciekawszą stronę matematyki. W trakcie wszystkich edycji przeznaczyliśmy na promocję tej nauki prawie 5 mln zł.  Większość tych grantów trafiła do szkół z mniejszych miejscowości, rozsianych w całym kraju. Dzięki temu wiemy, że naprawdę przyczyniamy się do wyrównania szans uczniów z małych miejscowości.

Pierwszą edycję ogłosiliśmy w 2014 r. W 2016 r. mBank otrzymał za niego nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”. mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Chcemy także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki aby przezwyciężyli rutynę i schematy. Liczymy, że można ją pokazać w kreatywny, atrakcyjny sposób. A to będzie impulsem dla dzieci, które polubią świat matematyki i logiki.

Informacje wprowadził: SP 2020-07-09 08:31:32

#SuperKoderzy w naszej szkole !!!

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8,
w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania,
jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże,
a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

Informacje wprowadził: SP 2020-07-09 08:42:46