„Są ludzie i chwile, których się nie zapomina”

-zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Piątek, 21 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie z utęsknieniem. To bowiem ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości wzięli udział tegoroczni absolwenci, rodzice, nauczyciele, uczniowie klasy siódmej, którzy żegnali swoich starszych kolegów oraz zaproszeni goście.

Na wstępie pani dyrektor Maria Kowaliszyn podsumowała rok szkolny, przybliżyła najważniejsze osiągnięcia uczniów oraz  podziękowała uczniom, rodzicom, organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką i rzetelną pracę. Najzdolniejszym uczniom zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe a duża grupa uczniów – jak co roku - została uhonorowana medalami za osiągnięcia w kolejnej edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego.”

Podczas akademii po raz ostatni zaprezentowali się uczniowie klasy ósmej natomiast ich młodsi koledzy z klasy siódmej, z nutą nostalgii przypomnieli niektóre spośród wielu zdarzeń ze szkolnego życia.

Choć wszyscy cieszyli się z rozpoczynających się wakacji, to jednak na koniec uroczystego apelu nie obyło się bez łez wzruszenia. A to za sprawą odchodzącej na emeryturę długoletniej nauczycielki naszej szkoły Pani Wandy Baran oraz Pani Marii Kowaliszyn, która poinformowała zebranych, iż z dniem 31 sierpnia br. ustępuje ze stanowiska dotychczasowego dyrektora szkoły aby kolejne lata poświęcić pracy na stanowisku nauczyciela matematyki.

Podziękowaniom nie było końca. Za trud i lata pracy, za profesjonalizm, morze cierpliwości i serdeczność obu paniom dziękował Wójt Gminy Lubaczów – Pan Wiesław Kapel, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, koleżanki i koledzy z pracy, Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców, pracownice Niepublicznego Punktu Przedszkolnego oraz przedstawiciele organizacji szkolnych tj. 9 Drużyna Harcerska oraz 15 Gromada Zuchowa.

Dla wszystkich obecnych były to bardzo wzruszające chwile i na długo pozostaną w naszej pamięci.

I.Dubanik

Informacje wprowadził: SP 2019-08-27 08:47:11

Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

serdecznie zaprasza

Rodziców i uczniów szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się dnia 2 września 2019r. o  godzinie  9.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Krowicy Samej.

Po mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się akademia.

Informacje wprowadził: SP 2019-08-29 11:11:05