NIECHAJ  POLSKA  ZNA,  JAKICH SYNÓW MA.... pod takim hasłem odbył się 27 marca 2019r. Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej w Lisich Jamach.

Celem festiwalu było;

-        prezentacja piosenek o harcerzach, służbie Ojczyźnie, harcerskich ideałach,

-        promocja dorobku kulturalnego drużyn,

-        tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej dzieci i młodzieży,

-        wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami.

Nasza drużyna brała aktywny udział śpiewając piosenki: Nie jesteśmy czerwonymi pionierami, Piechota.

No i jest sukces harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej im. Straży Granicznej w swojej kategorii zajęli I miejsce. Gratulacje!

Druhna E. Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2019-04-03 10:39:39

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej informuje,                        że od dnia 8 kwietnia 2019r. do odwołania może odbyć się strajk nauczycieli i pracowników szkoły zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Dla uczniów, którzy przybędą w tym czasie do szkoły zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo- wychowawcze.

Proszę na bieżąco śledzić komunikaty podawane w mediach.

mgr Maria Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2019-04-03 14:20:59

Szkolny Konkurs Głośnego Czytania

„CZYTANIE JEST W MODZIE”

W dniu 01.04.2019r. uczniowie klasy II i III rywalizowali w Szkolnym Konkursie Głośnego Czytania „CZYTANIE JEST W MODZIE”, w którym wzięło udział 19 uczestników. Dzieci czytały wybrane utwory J. Brzechwy i J. Tuwima.

Jury w składzie: E. Oleszycka i E. Hanus wyłoniło I, II, III miejsca oraz Wypróżnienia w kategorii wiekowej. Jury brało  pod uwagę:: głośność czytania, dykcję i właściwą intonację.

• w kategorii klasy II:

I miejsce – Filip Dańków

II miejsce -  Klaudia Kubiszyn

III miejsce – Julia Hanus

Wyróżnienie – Szymon Rykała

• w kategorii klasy III:
    I miejsce – Bartłomiej Adamczuk

II miejsce – Miłosz Mazepa

III miejsce – Aleksandra Gwozd

Wyróżnienie – Aleksandra Janiszewska

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizator konkursu: Jadwiga Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2019-04-04 10:25:22

"Talent jest jak kawałek szlachetnego,
ale surowego metalu.
Dopiero pilna praca go obrobi
i wartość mu wielką nada."

Uczniowie z naszej szkoły również rozwijają swoje talenty uczestnicząc w konkursach artystycznych. 2 kwietnia 2019 r. 26 uczniów klas I, II, III oraz V brało udział  w Horyńcu Zdroju w XV Przeglądzie  Scenicznej Twórczości Dziecięcej „Szkolne Prezentacje Artystyczne”. Eliminacje powiatu lubaczowskiego organizowane były przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie.  Nasi uczniowie przedstawili inscenizację ,wykonali dwa układy taneczne oraz śpiewali piosenki.

Zespół taneczny „Crazy girl”  (M.Antosz, W.Nowosiadły) otrzymały wyróżnienie w kategorii taniec. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2019-04-12 09:40:29

To są palmy przewspaniałe
Zrobione z wierzbowych gałązek
Z suszonych kwiatów i wstążek
Dajemy wam palmy w darze,
Bo tak stary zwyczaj każe.
Bo dawno temu wierzono, że palmy
Złe moce odgonią.

WIELKANOC TUŻ,TUŻ.........

3 kwietnia 2019r. odbyły się warsztaty  z udziałem rodziców, przyjaciół  harcerzy oraz harcerzy. Z wieklim zaangażowaniem wszyscy robili palmy wielkanocne.Natomiast w niedzielę 7 kwietnia odbył się kiermasz palm i kartek wielkanocnych zorganizowany przez harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej"Straży Granicznej  dla mieszkańców  naszej miejscowości. Dziękuję bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu palm.

Druhna E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2019-04-12 10:48:02

„Posadzimy to urośnie”

Dnia 04.04.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej w ramach akcji społecznej „Wiosna… ach to Ty”, wzięli udział w sadzeniu lasu. Organizatorem  akcji było Nadleśnictwo Lubaczów, a koordynatorem leśniczy Pan Maciej Krućko i  podleśniczy Pan Krzysztof Pryciuk oraz myśliwy z Koła Łowieckiego „ Ryś” Pan Andrzej Mazurkiewicz .

W sadzeniu lasu udział wzięło 20 uczniów-członków Ligi Ochrony Przyrody wraz z Panią Wandą Baran opiekunem tego Koła. Posadzono 200 sztuk sadzonek buka w pobliżu paśnika, którym opiekuje młodzież szkolna.

Po zakończonej pracy uczniom zorganizowano ognisko (kiełbaski, napoje i słodycze). Sponsorem poczęstunku było Koło Łowieckie „Ryś”.

Dzięki takiej współpracy uczniowie pogłębiają swoja wiedzę na temat roli i znaczenia lasów oraz angażują się w  działania proekologiczne.

Opiekun Szkolnego Koła

Ligi Ochrony Przyrody

Wanda Baran

Informacje wprowadził: SP 2019-04-12 11:12:16

Informacja

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej informuje , że Związek Nauczycielstwa Polskiego  zawiesza strajk w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej od dnia 15 kwietnia 2019 r.  do  odwołania.

W związku z powyższym od dnia 15 kwietnia 2019 r. zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z planem.

W dniach 15 do 17 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 8 zdają egzamin ósmoklasisty według harmonogramu ustalonego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Informacje wprowadził: SP 2019-04-12 14:03:52

Alleluja, Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał,
Chrystus bowiem zmartwychwstał.
Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość.
Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzymy Wam wielu radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.
Niech te święta będą zdrowe i pogodne. Wesołego Alleluja życzy.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej.

Informacje wprowadził: SP 2019-04-16 11:10:46