Obchody  Światowego Dnia Ziemi- 2018 r.

Nasza szkoła, jak co roku brała udział w akcji Światowego Dnia Ziemi, której celem było promowanie postaw proekologicznych. Motywem przewodnim tegorocznego Święta Ziemi jest walka z zanieczyszczeniami planety, plastikowymi opakowaniami.

Tekst: mgr Wanda Baran

Informacje wprowadził: SP 2018-04-25 13:05:30

„Las z mojej książki”

Odpowiadając na zaproszenie Nadleśnictwa Lubaczów uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Edukacyjno-Plastycznym „ Las z mojej książki”. Celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania lasem, jego różnorodnością i bogactwem połączone z rozwijaniem umiejętności plastycznych oraz popularyzacją czytelnictwa. Do konkursu  przystąpiło 36 uczniów z klas I-VII, którzy w miesiącu kwietniu 2018roku wykonali bardzo ciekawe prace  pod kierunkiem pani bibliotekarki Danuty Kowaliszyn i nauczyciela plastyki pani Elżbiety Oleszyckiej . Najciekawsze prace zostały doręczone do siedziby Nadleśnictwa Lubaczów.

mgr Dauta Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-04-30 13:57:30

Nasza szkolna wycieczka

Klasy młodsze 0-III wraz z wychowawcami w dniu 25 kwietnia bieżącego roku wyjechały na wycieczkę szkolną do Kopalni Soli w Bochni. Wędrując z przewodnikiem trasą multimedialną uczniowie zwiedzili miedzy innymi najpiękniejsze wyrobiska kopalni, unikatową kaplicę świętej Kingi. Interesujące multimedialne instalacje przybliżyły dzieciom w ciekawy sposób historię kopalni. Kolejnym punktem w programie wycieczki była lekcja przyrodnicza w Muzeum Przyrody, gdzie uczniowie obejrzeli zbiory motyli z wszystkich kontynentów świata. Okazy były piękne i mieniły się niezwykłymi kolorami. Oprócz motyli dzieci zobaczyły wiele innych stworzeń: chrząszcze, patyczaki, skorpiony, ważki, a nawet pająki. Wycieczka do kopalni i muzeum była interesującym doświadczeniem.

Kierownik wycieczki D .Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-04-30 14:03:13