Kiedy mroźny grudzień nadchodzi,

to Mikołaj do dzieci przychodzi.

Pod łóżeczka i poduszki

wkłada paczki i paczuszki.

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie – ćwiczą piosenki i tańce dla Św. Mikołaja.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień, otóż 2 grudnia 2018r. przybył do Domu Kultury, w asyście księdza wikariusza Mateusza Maksima, św. Mikołaj.

Wszyscy miłośnicy świętego bardzo przeżywali to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko.

Dziecięcy zespół „Gwiazdki” ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej dzielnie, pod kierunkiem p. Jadwigi Chomyszyn i Urszuli Pukas, przygotował montaż słowno – muzyczny na tę uroczystość. Dzieci zaśpiewały piosenki i zatańczyły „Belgijkę.”

Następnie św. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze  dzieci w innych zakątkach świata. Na zakończenie tego niezwykłego spotkania Święty obdarował wszystkich swoich dorosłych miłośników słodyczami, ufundowanymi przez Dom Kultury w Lubaczowie.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą  pamiątką tego spotkania.

Tekst: J. Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-12-03 11:06:55

Wycieczka do kina Helios

6 grudnia 2018r.  uczniowie klas: I, II, III i IV wraz z wychowawcami uczcili dzień mikołajkowy wyjeżdżając  do kina Helios w Rzeszowie na projekcję filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa.” Bohaterką filmu jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają  do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie.

Film, niezwykle interesujący, wprowadził wszystkich w miły i świąteczny nastrój.

Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w Mc`Donalds.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swoich domów.

Tekst: J.Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-12-07 11:58:03

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,                                                                      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Jan Paweł II

LUBIMY LUDZI- POMAGAMY RODZINOM W POTRZEBIE!!!!                                                                                             I TY NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! WASZA POMOC MA CUDOWNĄ SIŁĘ.

To hasła tegorocznej akcji ,,Szlachetna Paczka’’, do  której przystąpiła Szkoła Podstawowa im. Poety  ks. Jana Twardowskiego  w Krowicy Samej. Byliśmy darczyńcami. Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły,  rodzice, uczniowie,  zuchy i harcerze naszej szkoły włączyli się bardzo aktywnie  w Szlachetną Paczkę. Wszystkie wymogi naszej paczkowej rodziny zostały spełnione. Pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi pomagać innym w potrzebie.  Harcerze z wielkim zaangażowaniem pomagali przy pakowaniu paczki. Misję wykonaliśmy, paczki dostarczono do  naszej  paczkowej rodziny,  w dniu wielkiego finału 8 grudnia  2018r. W momencie przekazywania paczek towarzyszyły duże emocje, wzruszenie, zdziwienie, zaskoczenie, a nawet łzy radości.
     Wszystkim darczyńcom za okazanie dobrego serca serdecznie dziękujemy. Byliście wspaniali. W każdym z Was tkwi moc czynienia DOBRA!

Tekst  E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-12-12 13:58:51

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe
życzenia spełniają się w każdym momencie.

życzy

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej.

Informacje wprowadził: SP 2018-12-20 09:59:49

Dar Betlejemskiego Światła przypomina,                                                                                                      że największym zadaniem harcerzy jest SŁUŻBA.

Przekazuję dar -ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY.

Betlejemskie Światło Pokoju

W niedzielę16 grudnia 2018r. 14 osobowa grupa harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej wraz z harcerzami Hufca Lubaczów uczestniczyła w uroczystościach przyjęcia Betlejemskiego Światełka Pokoju w Rzeszowie. Najpierw brali udział w grze terenowej  ,,Poznaj swój kraj”. Bogatsi o wiedzę i przemyślenia o godzinie 15.00 wszyscy harcerze zebrali się na uroczystej mszy św. w kościele pw.  Chrystusa Króla w Rzeszowie, podczas której przekazano BŚP poszczególnym hufcom Chorągwi Podkarpackiej. Harcerze przywieźli  Światełko do naszej miejscowości  i uroczyście przekazali do naszego  kościoła. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Światło, które łączy”.                                     Życzymy,  aby to Betlejemskie Światełko Pokoju  było w każdym z nas i łączyło wszystkich mieszkańców.

Druhna E. Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-12-20 11:01:51