„ WISŁA-  KRÓLOWA
                                                         POLSKICH RZEK”

W ramach obchodzonego w 2017r.” Roku Rzeki Wisły” w dniu 16 marca odbył się I etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego „ Wisła – Królowa Polskich Rzek” w Gminnej Bibliotece Publicznej- filia w Krowicy Samej. Organizatorem konkursu była bibliotekarka pani Krystyna Furgała.

Informacje wprowadził: SP 2017-05-11 12:29:28

Świętujemy Dzień Ziemi

24 kwietnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz przedszkolaki Niepublicznego Punktu Przedszkolnego wzięły udział w akademii z okazji Dnia Ziemi zorganizowanej przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Krowicy Samej.  W trakcie przeprowadzanych quizów i zagadek dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat właściwego segregowania odpadów.

Informacje wprowadził: SP 2017-05-16 12:27:18

Gala ZHP

W dniu 26 kwietnia 2017 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, odbyła się „Gala Harcerskiego Wolontariatu”, organizowana przez Chorągiew Podkarpacką ZHP.

Informacje wprowadził: SP 2017-05-16 12:41:52

Edukacja ekologiczna w naszej szkole

Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej na bieżąco realizuje działania edukacyjne dotyczące segregacji odpadów oraz inicjuje działania proekologiczne w najbliższym środowisku:

Informacje wprowadził: SP 2017-05-16 13:50:27

Realizacja przez XV Gromadę Zuchową i IX  Drużynę Harcerską
                           z Krowicy Samej IV zadania
                w Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej "Florek"

Informacje wprowadził: SP 2017-05-19 13:29:52

Narodowe Święto Konstytucji

Potrzeba nam wolności, jak trzeba przyrody,
Apostolstwa obłoków i ptaków nad krajem,
Jak rzek płynących prawnym przeznaczeniemwody
I gór, co rosną w ziemi skalnym obyczajem,
Jak ruchu świtów, nocy i gwiazd śród ciemności,
Ruchu zmian, ruchu trwania, systemu w systemie
Jak Bogu co boskiego, nam trzeba wolności
Oddanej człowiekowi, by zaludnił ziemię."

Informacje wprowadził: SP 2017-05-22 13:59:00

„Szkolny Mistrz Czytelnictwa ”

Konkurs przeprowadzony został w dniu 5 maja 2017roku, organizatorem była pani Danuta Kowaliszyn- opiekun biblioteki szkolnej. Celem konkursu było promowanie  i  rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku szkolnym. Został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-III i IV-V. Chętni uczniowie czytali fragmenty lektur przed publicznością szkolną. Czytanie oceniała komisja
w składzie: bibliotekarz pani Krystyna Furgała, nauczyciel pani Jadwiga Chomyszyn, nauczyciel pani Ewelina Hanus. Biorąc pod uwagę modulację głosu i płynność  czytania komisja wyłoniła 6 laureatów i przyznała 4 wyróżnienia.

Informacje wprowadził: SP 2017-05-23 08:44:17

Wycieczka do Warszawy

12- 13 maja 2017r uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem opiekunów (W. Baran, M. Kowaliszyn, A. Horiwnyk, I. Dubanik) wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy zwiedzili całą stolicę, gościli w Sejmie i Senacie oraz obejrzeli salę plenarną obrad. Dzięki uprzejmości posła Pana Mieczysława Kasprzaka, który oprowadził nas po całym budynku, uczniowie poznali miejsca gdzie pracują parlamentarzyści. Dużo wrażeń dostarczył nam wjazd na 34 piętro Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzanie Stadionu Legii.

Informacje wprowadził: SP 2017-05-26 12:45:22

Konkurs Piosenki Harcerskiej ,,Spotkanie z Druhną Nutką’’

17 maja 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lisich Jamach odbył się Hufcowo- Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej pt. ,,Spotkanie z Druhną Nutką’’, którego mottem przewodnim było hasła: Kto raz przyjaźni poznał moc…

Informacje wprowadził: SP 2017-05-31 13:40:32