„POCZUJ RADOŚĆ ŚWIĄT

na lubaczowskim rynku

Na Rynku w Lubaczowie  (22 grudnia 2016r.) panowała świąteczna atmosfera. Można było kupić domowe wypieki, ręcznie wykonane ozdoby, karpia, choinkę. Zakupom towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in. dzieci z Zespołu „Gwiazdki”     z naszej szkoły przy akompaniamencie gitary, pod czujnym okiem Pani Jadwigi Chomyszyn.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-02 13:27:00

Montaż słowno – muzyczny „Spotkanie Wigilijne”

Zespól „Gwiazdki”, pod kierunkiem Jadwigi Chomyszyn,  przygotował montaż słowno – muzyczny pt. „Spotkanie wigilijne.” Mama – Julia H. oraz Tata – Dawid A., a także inni aktorzy z klasy III, IV i V, doskonale ukazali nam przygotowania przedświąteczne, wreszcie tradycje i zwyczaje oraz magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

„Spotkanie wigilijne” zostało przedstawione:

• społeczności szkolnej w dniu  22 grudnia 2016r.;
  • społeczności lokalnej w kościele parafialnym -26 grudnia 2016r.;
  • nauczycielom emerytowanym w Lubaczowie – 29 grudnia 2016r.;
  • chorym i personelowi szpitala w Lubaczowie – 6 stycznia 2017r.;
  • społeczności lokalnej w kościele w Budomierzu – 15 stycznia 2017r.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-02 14:36:42

Hej kolęda, kolęda

W Święto Trzech Króli zwane powszechnie Dniem Objawienia Pańskiego zespół „Gwiazdki” z SP im. ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej gościł w lubaczowskim szpitalu.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-13 09:31:03

Zabawa z DJ Wilu

W dniu 14 stycznia 2017r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Wszyscy uczniowie przez cały tydzień starannie przygotowywały się na wielki bal: robiły kolorowe ozdoby, girlandy, którymi ozdabiały swoje klasy i salę zabaw.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-13 13:53:00

„Baśnie Braci Grimm”

W dniu 9 stycznia 2017 roku uczniowie klas I-III oglądali  w MDK w Lubaczowie spektakl Teatru Współczesnego z Krakowa  pt. „ Baśnie Braci Grimm”.
Sztuka i jej przesłanie, pięknie wkomponowały się w treści programu wychowawczego, w którym kładzie się nacisk na zachęcanie dzieci do czytelnictwa.  Spektakl dostarczył dzieciakom świetnej zabawy, wielu wspaniałych przeżyć i wrażeń.
Organizatorem wyjazdu była p. Jadwiga Chomyszyn, wraz z Elżbietą Oleszycką i Jolantą Krokos.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-16 12:51:16

Dzień Babci                                                                            i                                                                                   Dziadzia

W dniu 29 stycznia 2017r. uczniowie klas: I, II i III przedstawili w kościele parafialnym w Krowicy Samej program artystyczny dla wszystkich Babć i Dziadków  z okazji ich święta. Już na Już na początku uczniowie  klasy II zaśpiewali piosenki  i mówili wierszyki dla wyjątkowych gości, natomiast klasy I i III przestawili „Herody.” Dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta.
Opiekunami były panie: E. Oleszycka, J. CHomyszyn i J. Krokos.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-16 13:26:00

IX Przegląd Zespołów Kolędniczych HERODY 2017

W dniu 29 stycznia 2017r. w MDK Lubaczów odbył się kolejny przegląd „Herody”, w którym wystąpiło 12 zespołów kolędniczych zróżnicowanych pod względem wiekowym od przedszkola po osoby dorosłe. Zespół „Gwiazdki” z naszej szkoły, uczniowie z klasy I III, wzięli z radością udział w tym,  przeglądzie wcielając się w role aniołków, pastuszków, świętą rodzinę, Heroda, diabła i śmierci. Otrzymaliśmy Podziękowanie i kosz słodyczy za udział w „Herodach”.

Nad przygotowaniami zespołu „Gwiazdki” do Przeglądu czuwały panie: Jadwiga Chomyszyn  oraz Elżbieta Oleszycka.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-16 14:45:36

Białe szaleństwo- kulig

W  okresie ferii zimowych 20.01.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego wzięli udział w kuligu zorganizowanym przez opiekuna Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przy współpracy z myśliwymi Koła Łowieckiego  ,,Ryś’’.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-17 09:47:23

Zuchy i harcerze w czasie

zimowego wypoczynku

Zuchy z 15 Gromady Zuchowej ,,Płonące Iskierki” oraz harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej ,,Straży Granicznej’’ aktywnie wypoczywali na feriach zimowych biorąc udział  w biwaku szkoleniowym w Baszni Dolnej i wycieczce do Rzeszowa.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-21 12:35:12

IX Przegląd Zespołów
                                          Kolędniczych
                                      HERODY 2017

Dnia 29.01.2017r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbył się IX Przegląd Zespołów Kolędniczych HERODY 2017. Spśród 11 zespołów kolędniczych przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego zajęli drugie miejsce. To ogromny sukces! Młodym aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Informacje wprowadził: SP 2017-02-21 13:34:11

Z wizytą w Nadleśnictwie Lubaczów

13 lutego zuchy i harcerze wraz z druhnami: Elżbietą Oleszycką i Anną Hawrylak z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Lubaczów. Zajęcia były bardzo ciekawe i wzbogaciły wiedzę,  a jednocześnie była to realizacja III zadania z  Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Florek”.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-24 12:52:42

Konkurs logopedyczny „Mistrz Pięknej Mowy”

21 lutego  2017r. w Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej odbył się szkolny konkurs logopedyczny „Mistrz Pięknej Mowy”, którego organizatorem była pedagog szkolna pani mgr Jadwiga Chomyszyn. Celem konkursu była troska o poprawność językową i promowanie pięknej mowy, rozwijanie uzdolnień recytatorskich i upowszechnianie wiedzy logopedycznej. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas od I do VI.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-24 13:10:53