Harcerski Start 2017

W  słoneczne popołudnie 27 września 2017 r. zuchy z 15 Gromady Zuchowej ,,Płonące Iskierki’’  i harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej Straży Granicznej  wspólnie wyruszyli do lasu, aby przypomnieć zasady właściwego zachowania się w lesie, a jednocześnie był to nasz wspólny Harcerski Start  na nowy rok szkolny 2017/2018. Nie zabrakło też innych zadań związanych z lasem i metodyką harcerską. Wspólnymi siłami nazbieraliśmy drzewo na ognisko. Oczywiście było pieczenie kiełbasek i jabłuszek. Chociaż brzuszki pełne, ale chęci do wspólnej zabawy i śpiewania piosenek  nie zabrakło.
14 października 2017 zuchy i harcerze z naszych drużyn uczestniczyli w Hufcowym Harcerskim Starcie w Lubaczowie

Informacje wprowadził: SP 2017-10-23 14:08:40

Wycieczka do Chutor Gorajca

15 Gromada Zuchowa i 9 Drużyna Harcerska już po raz kolejny przystąpiły do Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Florek”. Realizując pierwsze zadanie ,,Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego’’, 6 października udaliśmy się do  Chutor Gorajca. Przeżyliśmy niesamowitą przygodę pełną wrażeń i niespodzianek.

Informacje wprowadził: SP 2017-10-23 14:33:20

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili emeryci szkoły oraz rodzice uczniów. Uczniowie pod kierunkiem Pani Marzeny Konopka, Jadwigi Chomyszyn oraz Iwony Dubanik zaprezentowali okolicznościowe wiersze oraz skecz przedstawiający
w zabawny sposób dzień z życia uczniów, ubarwiony popularnymi utworami muzycznymi. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały uczennice z kl. VI i VII oraz przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego we współpracy z Radą Rodziców wręczyli wszystkim pracownikom szkoły oraz emerytom upominki.

Informacje wprowadził: SP 2017-10-24 14:14:34

Ratujemy i uczymy ratować

Dnia 16 października 2017r. Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego pobicia rekordu w największej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej  z WOŚP. Dzień 16 października został uznany za „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą „Restart a Heart Day”.

Akcja przebiegła pomyślnie. Wzięli w niej udział zaproszeni goście - Ochotnicy Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej, nauczyciele oraz uczniowie.

„Ratujemy i uczymy ratować” miała  na celu próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach (2wdechy i 30 uciśnięć). Były to więc zajęcia praktyczne, nad których przebiegiem czuwali  nauczyciele odpowiedzialni za pierwszą pomoc: Jadwiga Chomyszyn i Elżbieta Oleszycka.

Informacje wprowadził: SP 2017-10-24 14:24:46

KABARETONIK 2017

25 października 2017r. w MDK Lubaczów odbył się XI Przegląd Sztuki Rozrywkowej o „Złotą Beczkę Śmiechu” Kabaretonik 2017. Swoje zdolności artystyczne w postaci: skeczy, piosenek kabaretowych i monologów zaprezentowało 22 grupy „aktorów.”

Informacje wprowadził: SP 2017-10-26 08:38:11