Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Dnia 05.05.2016 r. o godzinie 430 uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie pod czujnym okiem opiekunów: Wandy Baran, Iwony Dubanik i Rafała Dubiela.

Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie pomnika przyrody, którym był Dąb Bartek, jego okazała wielkość wprawiła uczniów w podziw i zachwyt. Następnie przewodnik zaproponował uczniom zwiedzanie Muzeum Narodowego w Kielcach, gdzie wszyscy mogli podziwiać przepych komnat i bogactwo eksponatów.

Punktem kulminacyjnym wycieczki była krasowa jaskinia „Raj” z bardzo ciekawą i bogatą szatą naciekową. Po zakupie pamiątek wszyscy udali się na obiad.

Kolejny etap trasy to Bieliny i Św. Krzyż (595 m n.p.m.) dokąd dotarli kolejką w otoczeniu przyrody Puszczy Jodłowej oraz rumowisk skalnych- gołoborzy. Zwiedzili również Klasztor Ojców Oblatów i Muzeum Przyrodniczo- Leśne Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Zaopatrzeni w pamiątki i pełen „plecak” wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wrócili bezpiecznie do domu.

Organizator wycieczki

Wanda Baran

Informacje wprowadził: SP 2016-05-10 11:56:38

Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt klas IV- VI o Puchar Dyrektora Szkoły

Dnia 17.05.2016 r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt klas IV-VI o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej . W Turnieju uczestniczyło pięć drużyn: SP Krowica Sama, SP Lisie Jamy, SP Basznia Dolna, SP Młodów i Społeczna SP Załuże. Turniej  był rozgrywany systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Miejsce SP Lisie Jamy:  12 pkt.

2. Miejsce SP Młodów:  5 pkt. (5-2)

3. Miejsce SP Basznia Dolna: 5 pkt. ( 2-1)

4. Miejsce SP Krowica Sama: 5 pkt. (2-2)

5. Miejsce Społeczna SP Załuże: 0 pkt.

mgr Rafał Dubiel

Informacje wprowadził: SP 2016-05-23 14:38:06

Dzień Sienkiewicza

Na zaproszenie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie- Filia w Krowicy Samej p. Krystyny Furgała  uczniowie naszej szkoły w dniu 19.05.2016 r. uczestniczyli w obchodach ROKU HENRYKA SIENKIEWICZA w Domu kultury w Krowicy Samej.

Zarys sylwetki pisarza- pierwszego polskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury przedstawiła polonistka p. Anna Horiwnyk. Uczniowie klasy IV Dawid Antosz i Julia Horiwnyk zaprezentowali scenkę „Wywiad z pisarzem”. Bajkę o wróżkach wg Henryka Sienkiewicza przedstawili uczniowie klasy I pod kierunkiem p. Danuty Kowaliszyn.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strojów szlacheckich z XVII wieku zaprezentowany przez pracowników GBP.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy obejrzeli wystawę „ Na tropie bohaterów trylogii” przygotowanych przez panią bibliotekarkę.

Informacje wprowadził: SP 2016-05-24 07:37:38

Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Spotkanie z Druhną Nutką”

Dnia 18 maja odbył się w Horyńcu Zdroju Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Spotkanie z Druhną Nutką”. Z naszej szkoły brała udział 15 Grupa Zuchowa  „Płonące Iskierki”  i 9 Drużyna Harcerska. Osiągnęliśmy znowu sukces, bo zuchy oraz harcerze zdobyli w swoich kategoriach I miejsce. Będą reprezentować Hufiec Lubaczów na Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej.

Gratulujemy!

Informacje wprowadził: SP 2016-05-24 13:07:45