PRELEKCJA

W dniu 18.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w w prelekcji na temat "Uczeń
                           nadmiernie korzystający z Internetu i telefonu".

Informacje wprowadził: SP 2016-12-02 14:17:20

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2016 dzieci z Niepublicznego Punktu  Przedszkolnego oraz uczniowie klasy  III  obchodzili Dzień Pluszowego Misia  w   Gminnej Bibliotece  Publicznej w Krowicy Samej. Pani  Krystyna Furgała  przygotowała dla dzieci wierszyki, rebusy, zagadki i puzzle o pluszakach. Nie zabrakło też śpiewu piosenek i zabaw przy muzyce ze swoimi ulubionymi misiaczkami. Wszystkie dzieci spróbowały to, co najbardziej lubią misie-miód.

Informacje wprowadził: SP 2016-12-07 12:50:33

Biwak zuchowo-harcerski

18-19 listopada 2016r.w naszej szkole odbył się biwak dla zuszków z 15 Gromady Zuchowej Płonące Iskierki i harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej Straży Granicznej zorganizowany przez druhny Elżbietę Oleszycką i Annę Furgała.

Informacje wprowadził: SP 2016-12-09 13:50:19

Z wizytą  w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej

1 grudnia 2016r. uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią mgr Elżbietą  Oleszycką  uczestniczyli  w warsztatach z garncarstwa w Kresowej Osadzie. Uczniowie byli świadkami, jak można z gliny wyczarować cuda i cudeńka. Pani prowadząca bardzo ciekawie  opowiedziała o etapach pracy z gliną. Wiele radości sprawiło uczniom samodzielne wykonanie wytworów z gliny.

Informacje wprowadził: SP 2016-12-15 08:44:43

„To On Mikołaj Św.”

Na specjalne zaproszenie wszystkich grzecznych dzieci, 6 grudnia o godz. 1400 ,  przybył do Domu Kultury w Krowicy Samej, nie kto inny, jak sam Święty Mikołaj! Zespół „Gwiazdki” na tę okoliczność  przygotował montaż słowno- muzyczny.

Informacje wprowadził: SP 2016-12-22 08:19:17

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy ?

Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Jan Twardowski

Niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie czasem spokoju, radości i pozytywnego myślenia. Niech bliskość wyjątkowych osób, z którymi je spędzimy, dostarczy nam siły na podjęcie wyzwań nowego roku. Niech wspólne chwile na długo zostaną w Waszej pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia.

Informacje wprowadził: SP 2016-12-22 15:00:55