Harcerski Start!!!

Zuchy z 15 Gromady  Zuchowej ,,Płonące Iskierki” oraz harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej ,,Straży Graniczne” brali aktywny udział w  Harcerskim Starcie drużyn Hufca Lubaczów ,,Razem z Nami wyrusz w Drogę….’’- Osiedle Mazury Lubaczów. Były wspólne pląsy, piosenki  harcerskie, zabawy, zadania od komendantki, pieczenie kiełbasek. W miłej atmosferze minął  sobotni czas.

Informacje wprowadził: SP 2016-11-16 08:21:09

Harcerska Ogólnopolska Akcja Ekologiczna „Florek”
        XXVIII edycja.

Już po raz kolejny zuchy i harcerze z naszej szkoły przystąpili do HOAE ,,Florek”. Mamy wykonane i zaliczone zadanie pierwsze ,,Wycieczka do lasu’’, a przed nami jeszcze kolejne cztery zadania.

Informacje wprowadził: SP 2016-11-16 13:48:01

Tym, co prowadzą nas do źródeł wiedzy DZIĘKUJEMY….

13 października 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Uczniowie kl. I- VI przygotowani  przez panie Jadwigę Chomyszyn i Elżbietę Oleszycką  przedstawili scenki  z  życia szkoły, skierowali słowa podziękowania: ,,Tym, co prowadzą nas do źródeł wiedzy…’’oraz zatańczyli i zaśpiewali piosenki dla wszystkich pracowników szkoły. Nauczyciele za swoją pracę otrzymali od uczniów medale zasługi: złoty, srebrny i brązowy, a wszyscy pracownicy szkoły otrzymali pamiątkowe upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Informacje wprowadził: SP 2016-11-16 14:22:55

PAMIĘTAMY O TYCH,

CO ODESZLI…….

26 października 2016r. harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej Straży Granicznej wraz z druhną udali się na cmentarz,  aby uporządkować opuszczone groby.

Informacje wprowadził: SP 2016-11-17 12:56:06

Jestem sobie przedszkolaczek

Dnia 04.11.2016 r. odbyła się ważna dla przedszkolaków z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Krowicy Samej uroczystość- pasowanie na przedszkolaka. Tuż po powitaniu gości dzieci przedstawiły część artystyczną. Były więc wiersze      i piosenki, również w języku angielskim. Następnie dzieci zatańczyły Twista. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomiki oraz słodkie upominki. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy usiedli przy wspólnym poczęstunku.

Informacje wprowadził: SP 2016-11-21 13:29:25

Narodowe

Spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi- niepodległość.

Niepodległość to brąz na cokołach,

lecz na co dzień- mówiąc po prostu,

polski dom, polski las, polska szkoła,

polska władza i polski Kościół.

Ono znaczy- bez strachu spać.

Ono znaczy- spokojnie się budzić,

Kochać, śmiać się i pewnie trwać

- w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

Marcin Wolski

Informacje wprowadził: SP 2016-11-21 13:57:49

A może polecimy samolotem,

gdzieś tam wysoko i daleko??????

Nasi uczniowie z klasy I i III pod czujnym okiem swoich wychowawczyń pani Jadwigi Chomyszyn i Elżbiety Oleszyckiej 27 października 2016r. wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa - Jasionki.....

Informacje wprowadził: SP 2016-11-28 13:12:57

BYLIŚMY  WE  LWOWIE

12 listopada 2016r. harcerze z Hufca Lubaczów  udali się z wizytą do Lwowa. Oczywiście i nie zabrakło naszych harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej Straży Granicznej. Najpierw udaliśmy się na Cmentarz Orląt Lwowskich, Cmentarz Łyczakowski, gdzie oddaliśmy hołd, tym  którzy zginęli w walce o Lwów i Małopolskę Wschodnią, poległych w latach 1918–1920 lub zmarłych w latach późniejszych, zapaliliśmy znicze oraz położyliśmy na mogiłach własnoręcznie wykonane chorągiewki i kwiaty. Następnie zwiedzaliśmy Lwów oraz odwiedziliśmy "Mini palarnię kawy Kaffet", Lwowską  Manufakturę Czekolady. Pełni wrażeń, zadowoleni w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.

Informacje wprowadził: SP 2016-11-28 13:34:30

Ślubujemy

W dniu 16.11.2016 r. klasa I w obecności całej społeczności szkolnej złożyła uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły. Każdy pierwszaczek otrzymał pamiątkowy dyplom, słodki poczęstunek oraz pamiątki od rodziców.

Informacje wprowadził: SP 2016-11-29 14:01:10