Dzień Matki

„26 maja w całym kraju Święto Matki

A więc uczuć pragną dzień ten Wasze dziatki

To co w serduszkach dziecięcych naprawdę czujemy

To słowami wierszy i piosenek wyrazić chcemy…”

Dzieci z oddziału przedszkolnego, kl. I, II i III w dniu 28 maja zaprosiły do naszej szkoły na godz. 1200 swoje Mamusie i przygotowały montaż słowno- muzyczny na tę okoliczność,  a w nim: wierszyki, piosenki i inscenizacje. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat” oraz prezenciku dla Mamy.

Opracowała: mgr Jadwiga Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2015-06-01 14:03:06

Konkursy, konkursy…..

Znamy już wyniki  III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Wesołego alleluja”.

Praca Magdaleny Bębnik uczennicy klasy VI otrzymała nagrodę. Brawo!

Uczniowie: Mateusz Śmigielski, Patrycja Śmigielska otrzymali podziękowanie od Wojewody Podkarpackiego za udział w konkursie ,,Kartka Wielkanocna Wojewody Podkarpackiego. Gratulacje!

Informacje wprowadził: SP 2015-06-01 14:33:22

Raduje się serce,
raduje się dusza,
kiedy Straż Graniczna
na służbę wyrusza.

W niedzielne popołudnie 31 maja 2015r. zuchy z 15 Gromady Zuchowej i harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej  z naszej szkoły pod czujnym okiem druhny Anny Furgała  i Elżbiety Oleszyckiej brali czynny udział  we mszy świętej i w modlitwie za funkcjonariuszy Straży Granicznej  przy „Pięciu Sosnach”.   Zuchy  i harcerze krótką częścią artystyczną  przypomnieli, jak ważna jest praca funkcjonariuszy  Straży Granicznej. Był to pierwszy krok do dalszej współpracy naszych drużyn ze Służbą Graniczną w Budomierzu. Wielką atrakcją i przeżyciem była jazda samochodem,  czuliśmy się przez moment, jak prawdziwi  funkcjonariusze Służby  Granicznej. Oczywiście spróbowaliśmy wojskowej grochówki –mniam ,mniam….. była pyszna.  Wróciliśmy ze śpiewem na ustach na miejsce naszej zbiórki. Pełni przeżyć, radośni i szczęśliwi z  tak wspaniałego spotkania rozeszliśmy się  do naszych domów.

Informacje wprowadził: SP 2015-06-01 14:45:50

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
,,Biedronka dla ks. Jana  Twardowskiego’’

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, którego celem było:

-wybór dwóch prac na konkurs ogólnopolski,

-podtrzymywanie pamięci o księdzu Janie Twardowskim,

-kształtowanie postaw twórczych dzieci i rozwijanie talentów,

-rozwijanie umiejętności i kształtowania form przestrzennych.

Informacje wprowadził: SP 2015-06-02 08:37:10

Święto Szkoły połączone z Świętem Dziecka
odbyło się 1 czerwca 2015 roku (poniedziałek) w godzinach 830- 1330.

Tegoroczne Święto Szkoły połączyliśmy z obchodami Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się rano na uroczystej mszy św. odprawionej w szkole z okazji 100- lecia urodzin patrona ks. Jana Twardowskiego.

Informacje wprowadził: SP 2015-06-10 15:16:10

Zuchy i harcerze na Przejściu Granicznym w Budomierzu

10 czerwca 2015r.zuchy z 15 Gromady Zuchowej i harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w  zajęciach przygotowanych przez Funkcjonariuszy Straży Granicznej  na Przejściu Granicznym w Budomierzu.Funkcjonariusze bardzo dokładnie naświetlili małym mundurowym, jak wygląda odprawa graniczna na przejściu z Ukrainą  oraz pokazali nowoczesny sprzęt, na którym pracują. Komendant Placówki  Straży Granicznej w Lubaczowie  ppkł Aleksander Kopek na ręce druhny phm Anny Furgała i druhny phm Elżbiety Oleszyckiej złożył podziękowanie dla drużyn. Było bardzo fajnie, no i nasza współpraca owocuje. Mamy nadzieję, że wśród naszych zuchów i harcerzy rozpaliliśmy iskierkę pracy w Straży Granicznej.

Informacje wprowadził: SP 2015-06-15 14:24:42

Harcerska Ogólnopolska Akcja Ekologiczna ,,Florek’’ XXVI

9 Drużyna Harcerska po raz drugi brała udział w Harcerskiej  Ogólnopolskiej Akcji  Ekologicznej ,,Florek’’  W tym roku  zadania do wykonania skupiały się wokół tematu ,,Oswajamy najbliższą przestrzeń’’    Było 5 zadań, no i udało się mamy  III miejsce. Hura !!!! Dodatkowym zadaniem był Konkurs Plastyczny ,,Pejzaże w innym wydaniu’’-Jakub Oleszycki zajął II miejsce.

Informacje wprowadził: SP 2015-06-15 15:33:16

Kwietny Biego- Rajd rowerowy 2015

Tegoroczny „Kwietny Bieg”, podobnie jak w roku ubiegłym miał formułę biego-rajdu rowerowego i obejmował trasę z Krowicy Samej do Cetyni („Pięć sosen”).
Dnia 02 czerwca 2015 r. o godz. 14.00 wszyscy uczestnicy „Kwietnego Biegu 2015” zebrali się już tradycyjnie na placu szkolnym przy Szkole Podstawowej w Krowicy Samej. Zdecydowana większość z nich dojechała na to miejsce rowerem pokonując odległość od swoich szkół i miejsc zamieszkania do miejsca zbiórki.
Na wstępie Pani Maria Kowaliszyn – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej powitała wszystkich zebranych po czym Pani Anna Janczura – inspektor z Urzędu Gminy Lubaczów przypomniała wszystkim zebranym ideę „kwietnobiegową” odnoszącą się do osoby Papieża Jana Pawła II i jego pierwszej pielgrzymki, przełomowej w drodze Polski do wolności i demokracji. Następnie poszczególne reprezentacje szkół, w krótkich prezentacjach odpowiadały na zadane wcześniej pytanie: „Czym zachwycił mnie Święty Jan Paweł II ?”.

Informacje wprowadził: SP 2015-06-18 14:20:35

ZAKUP BILETÓW MIESIĘCZNYCH /PRZETARG/

Informacje wprowadził: SP 2015-06-24 14:02:35

Wycieczka- Zakopane

W dniach 11-12 czerwca 2015r. 38 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Zakopanego. Opiekę nad grupą sprawowało czworo nauczycieli: Wanda Baran, Jadwiga Chomyszyn, Iwona Dubanik i Rafał Dubiel. Uczniowie zmierzyli się z trudną trasą górską na Sarnią Skałkę oraz do Morskiego Oka. Atrakcją też był wjazd kolejką na Gubałówkę i spacer oraz zakupy na Krupówkach. Zmęczeni ale pełni wrażeń szczęśliwie wrócili do domu.

Opracowała: mgr Wanda Baran

Informacje wprowadził: SP 2015-06-26 11:06:19