SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„Mistrz pięknej mowy”
 pod  takim hasłem już po raz trzeci odbył się szkolny konkurs recytatorski. W czwartek 26 lutego 2015r.w potyczkach słownych zmagało się 31 uczniów, którzy recytowali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Małgorzaty Strzałkowskiej i innych autorów. Celem konkursu było promowanie pięknej  mowy , rozwijanie talentów twórczych oraz wyłonienie reprezentantów szkoły do etapu powiatowego. Uczestnicy prezentowali teksty trudne pod względem artykulacyjnym i  dykcyjnym. Organizatorem konkursu była pani mgr Danuta Kowaliszyn, recytacje oceniała komisja w składzie: pani mgr Marzena Konopka,  pani  mgr Elżbieta Oleszycka, pani mgr Jadwiga Chomyszyn oraz pani mgr Anna Horiwnyk.

Informacje wprowadził: SP 2015-03-04 12:56:56

Akcja społeczna Wiosna… ach to Ty!

Dnia 20.03.2015 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana  Twardowskiego w Krowicy Samej włączyli się do akcji porządkowania Gminy Wiosna… ach to Ty!. Uprzątnięto najbliższe otoczenie szkoły. Zebrane i posegregowane śmieci zostały zabrane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w tym samym dniu.

Koordynator: Wanda Baran

Informacje wprowadził: SP 2015-03-20 13:06:35

HARMONOGRAM REKTUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PRZY
SZKOLE PODSTAWOWEJ W KROWICY SAMEJ

NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Informacje wprowadził: SP 2015-03-20 15:10:05

Iluzjonista w szkole

Dnia 25 lutego odbył się w naszej szkole pokaz iluzjonisty. Przy licznie zgromadzonej publiczności, także zaproszonych rodziców działających w Klasowej Radzie Rodziców  oraz całej społeczności szkolnej, odbył się ciekawy pokaz: znikania supełków ze sznurka, znikania chust, żonglerki, pojawiania się piłeczek i wiele innych. Zabawa była doskonała!

Informacje wprowadził: SP 2015-03-27 13:14:10

Spotkanie z Druhną Nutką

19 marca 2015r. odbył  się Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej ,,Spotkanie  z Druhną Nutką”. 15 Gromada Zuchowa ,,Płonące Iskierki” i 9 Drużyna Harcerska  z naszej szkoły zajęły  II miejsce.

Informacje wprowadził: SP 2015-03-31 13:19:21

III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny ,,WESOŁEGO ALLELUJA’’

11 uczniów  klas IV-VI z naszej szkoły wykonało kartki na konkurs plastyczny ,,Wesołego Alleluja”. Organizatorem konkursu jest  Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej.

Cele konkursu:

• Pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
  • Ukazanie tradycji narodowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
  • Wychowanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich i rodzinnych.
  • Nawiązanie współpracy ze szkołami w Europie i świecie.

Prace wykonali:                                                                          klasa IV

1.Patrycja Śmigielska

2.Mateusz Śmigielski