„Możesz zostać Św. Mikołajem dla potrzebujących”

Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Krowicy Samej, 9 Drużyna Harcerska z Krowicy Samej oraz 15 Gromada Zuchowa z Krowicy Samej brały udział w akcji „ Możesz zostać Św. Mikołajem dla potrzebujących”, była to akcja zbiórki słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych organizowana przez Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej organizowanej na terenie powiatu lubaczowskiego. Zbiórka odbywała się w okresie od 10.11.2015 r.  do 04.12.2015 r. Koordynatorami zbiórki były: mgr Marzena Konopka, mgr Anna Furgała, mgr Elżbieta Oleszycka, mgr Iwona Krućko. Zebrane artykuły zostały przekazane  Pani Anecie Trynieckiej. 6 grudnia przygotowane paczki zostaną rozdane dzieciom najbardziej potrzebującym.

Informacje wprowadził: SP 2015-12-08 06:51:28

ZUMBA

Uczniowie naszej szkoły, począwszy od maluszków aż po klasę VI, z ogromna radością uczestniczą w zajęciach „Zumba”, która zawiera w sobie elementy aerobiku i tańca.

Wiadomo – „Ruch to zdrowie!”

Informacje wprowadził: SP 2015-12-09 06:57:59

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka – Pluszowy Miś. Dzień Pluszowego Misia klasa III świętowała wraz z Gminną  Publiczną Biblioteką w Krowicy Samej.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w konkursach:

- Układaniu „misiowych” puzzli na czas,

- Lizaniu miodu – przysmaku wszystkich misiów,

- Konkursie plastycznym.

Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki upominek i szczęśliwi powrócili do szkoły.

Opiekun: J. Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2015-12-09 08:54:35

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej

Informacje wprowadził: SP 2015-12-09 09:06:03

"To On… Mikołaj Święty.

Nikt nie wie, co w worku tkwi.”

Święty Mikołaj, 4 grudnia, odwiedził naszą szkołę. Jego mali pomocnicy – zespół „Gwiazdki” ze Szkoły Podstawowej  im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, z przygotowanym programem muzyczno – tanecznym, bez szczególnego Gościa – św. Mikołaja nie poradziłyby sobie w tym przedsięwzięciu.  Zatem Mikołaj, tak długo wyczekiwany, przybył z pomocą i wręczał wszystkim grzecznym dzieciom prezenty.

Informacje wprowadził: SP 2015-12-09 13:16:09

III miejsce SSM w Krowicy Samej

w 55 Wojewódzkim Współzawodnictwie Szkolnych Schronisk Młodzieżowych.

Dnia 20 października 2015 r. w Przeworsku został rozstrzygnięty 55 Wojewódzki Konkurs Szkolnych Schronisk Młodzieżowych. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Krowicy Samej zajęło III miejsce w w. w. konkursie i otrzymało dyplom oraz puchar od Wojewody Podkarpackiego Pani Małgorzaty Chomycz- Smigielskiej. Wyróżnienie oraz gratulacje odebrała dnia 5 grudnia 2015 r. Pani Maria Kowaliszyn Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej z rąk vce prezesa Ogólnopolskiego Zarządu PTSM Pana Mariana Dzimira w trakcie uroczystych obchodów 40-lecia Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Przemyślu.

Informacje wprowadził: SP 2015-12-09 13:24:56

Życzę Wam zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas sp
ędzony w gronie najbliższych
nape
łni Wasze serca spokojem i radością.
Niech b
łogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez ca
łe Wasze życie,
a szczere i najpi
ękniejsze
Bo
żonarodzeniowe życzenia
spe
łniają się w każdym momencie.

Maria Kowaliszyn

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej

Informacje wprowadził: SP 2015-12-22 12:56:12

BETLEJEMSKIE   ŚWIATEŁKO  POKOJU

W tym roku przesłanie brzmi:ZAUWAŻ CZŁOWIEKA.

W sobotnie  popołudnie 19 grudnia 2015 r  zuchy z 15 Gromady  Zuchowej  ,,Płonące Iskierki”,  harcerze  z  9 Drużyny  Harcerskiej  z naszej  szkoły pod czujnym okiem druhen  Anny Furgała i Elżbiety Oleszyckiej  uczestniczyli   w uroczystościach przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej Hufcom Chorągwi Podkarpackiej. Pozostałe  atrakcje odbyły się na terenie  ogrodu bernardyńskiego.  Chociaż było ciemno i troszeczkę zimno, ale nasze zuszki  i harcerze dzielnie słuchały  gawędy  i  uczestniczyły  w  grze. Kiedy wszystkie patrole zaliczyły zadanie,  639 uczestników ze wszystkich hufców spotkało się przy ognisku na ogniobraniu, gdzie głośno rozbrzmiewał  śpiew  piosenki harcerskiej  ,,Światło z  Betlejem” oraz  kolęd. Radośni i po wielkich przeżyciach  wróciliśmy do domów.

Informacje wprowadził: SP 2015-12-28 09:56:18

(Z)
Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do kościoła  w Krowicy Samej.

Informacje wprowadził: SP 2015-12-28 10:14:09