Próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej

Informacje wprowadził: SP 2015-11-09 08:25:02

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Uczniowie kl. IV- VI przygotowani  przez panie Annę Horiwnyk i Marzenę Konopkę przedstawili program artystyczny mówiący o pracy nauczyciela i życiu       w szkole. Nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły otrzymali upominki- nagrody  w Szkolnej Gali Oskarowo- Jabłkowej ufundowane przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców.

mgr Anna Horiwnyk

Informacje wprowadził: SP 2015-11-09 12:41:41

IX Przegląd Sztuki Rozrywkowej KABARETONIK 2015

28 października 2015r. członkowie zespołu „Gwiazdki” ( Karolina Bojarska, Karolina Furgała, Wiktoria Czucha, Michał Skibicki, Kamil i Konrad Chomyszyn) wzięli udział w IX Przeglądzie Sztuki Rozrywkowej KABARETONIK 2015 /edycja wojewódzka/ w kategorii: piosenka kabaretowa.

„Gwiazdki” zaśpiewały piosenkę „Żaba z Mozambiku” zdobywając WYRÓŻNIENIE.

Do przeglądu uczniów przygotowała mgr Jadwiga Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2015-11-09 13:09:26

Uroczystość Pasowania na Ucznia

Uczniowie tegorocznej klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. W dniu 30 października oficjalnie przyjętych zostało 16 pierwszoklasistów do grona naszych uczniów.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Maria Kowaliszyn witając zaproszonych gości, rodziców i uczniów. Uczniowie zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem wychowawcy klasy pierwszej p. Danuty Kowaliszyn ciekawy program artystyczny, w trakcie  którego z niezwykłym zaangażowaniem zatańczyli poloneza, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Głównym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów, po którym każdy pierwszoklasista  symbolicznym ołówkiem został uroczyście pasowany na ucznia.

Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki przygotowane przez rodziców.

mgr Danuta Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2015-11-09 13:14:22

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”- słowa Wisławy Szymborskiej uświadamiają nam wagę pamięci o tych, którzy odeszli, a przede wszystkim o naszych przodkach, którzy oddali życie za naszą wolność.

8 listopada 2015 r. w kościele parafialnym w Krowicy Samej miała miejsce uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 5 rocznicy poświęcenia pomnika poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Krowica Sama, Krowica Hołodowska, Krowica Lasowa i Budomierz. Uczniowie  naszej szkoły pod kierunkiem pani Jadwigi Chomyszyn i Elżbiety Oleszyckiej przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. „Dziś zmartwychwstałaś, Polsko odrodzona”.

W uroczystości uczestniczyli m. in. wójt gminy Lubaczów pan Wiesław Kapel, starosta lubaczowski pan Józef Michalik, przedstawiciele związków i organizacji kombatanckich, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, funkcjonariusze straży granicznej  w Lubaczowie, jednostki strzeleckiej „Strzelec”, poczty sztandarowe.

Po mszy świętej w intencji poległych i pomordowanych przy pomniku odbył się apel pamięci a następnie delegacje uczestników złożyły wiązanki kwiatów i znicze.

Uroczystość miała piękną, muzyczną oprawę, którą tworzyły pieśni patriotyczne  i wojskowe w wykonaniu orkiestry dętej  Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopuszki Wielkiej.

mgr Anna Horiwnyk

Informacje wprowadził: SP 2015-11-10 15:04:16

Andrzejki Zuchowo- Harcerskie 2015

Zuchy z 15 GZ, harcerze z 9DH z Krowicy Samej oraz harcerze z 7 DH z Lisich Jam spotkali się w naszej szkole 19.11.2015r. na wspólnej zabawie przy muzyce. Nie zabrakło wróżb, pląsów oraz konkursów. Wszyscy świetnie się bawili.

mgr Elżbieta Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2015-11-30 13:49:11