Pożegnanie tegorocznego upalnego lata –harcerski start  2015

W czwartkowe popołudnie 17 września 2015r.  zuchy z 15Gromady Zuchowej ,,Płonące Iskierki’’ i  harcerze  z  9 Drużyny Harcerskiej spotkali się na placu szkolnym aby pożegnać lato, a jednocześnie rozpocząć  nowy rok harcerski. Wielką atrakcją  było rozdanie koszulek z logo szkoły i drużyny. Przygotowane atrakcje wzbudziły  wiele emocji, a gry terenowe, konkurs ,,Śpiewające  fortepiany” dostarczyły wiele wrażeń oraz nauczyły zgodnej rywalizacji. Druhny zapoznały swoich podopiecznych ze znakami patrolowymi. Nie zabrakło też  harcerskiego ogniska, gdzie każdy mógł upiec pyszne kiełbaski. Oczywiście były też  wspólne śpiewy  i pląsy harcerskie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Druhny : phm Anna Furgała, phm Elżbieta Oleszycka , pani Iwona Krućko.

Informacje wprowadził: SP 2015-10-21 14:09:08

Spotkanie z Panem Leśniczym

29.09.2015r.  w Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego  gościł  Pan leśniczy Maciej Krućko. Uczniowie klasy drugiej poznali pracę pana leśniczego oraz usłyszeli wiele ciekawostek o lesie. Niektórzy uczniowie chcąc zaspokoić swoją ciekawość, wzbogacić wiedzę zadawali Panu leśniczemu pytania, na które oczywiście uzyskali odpowiedź. W miłej atmosferze szybko minął czas.

Informacje wprowadził: SP 2015-10-21 15:12:23

Konkurs  plastyczny,, Bezpieczne Wakacje 2015’’

Po raz kolejny  uczniowie naszej szkoły  brali aktywny udział w konkursie plastycznym ,,Bezpieczne Wakacje 2015’’organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Lubaczowie –etap powiatowy. Tematyka konkursu związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której się może znaleźć młody człowiek w czasie letniego  wypoczynku. Prace wykonało 26 uczniów klas II-VI.

Informacje wprowadził: SP 2015-10-21 15:20:51

Konkurs plastyczny ,,Praca leśnika”

Uczniowie brali udział w konkursie plastycznym ,,Praca Leśnika” organizowanym przez Nadleśnictwo Lubaczów.  Konkurs cieszył się wielkim zaangażowaniem uczniów o czym świadczy duża ilość wykonanych prac-36. Prace były wykonane różnymi technikami i wspaniale przedstawiały piękno przyrody, pracę leśnika w naturalnym środowisku-lesie.

Informacje wprowadził: SP 2015-10-21 15:31:43

Harcerska Ogólnopolska  Akcja Ekologicznej ,,Florek” XXVII edycja

Zuchy z 15 Gromady Zuchowej  i harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej po raz kolejny przystąpili do akcji ,,Florek”.  W tej edycji zadania skupione są wokół tematu recyklingu. Mamy już pierwsze zadanie ,,Wycieczka do sortowni śmieci-projekcja filmów” -  wykonane!

Przed nami kolejne zadania nieco trudniejsze, ale  damy radę.

Informacje wprowadził: SP 2015-10-23 13:51:20

Ogólnopolska  Akcja Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Ratujemy i uczymy ratować z WOŚP”

16 października 2015r. Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiej  Akcji Udzielanie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Ratujemy i uczymy ratować z WOŚP”

Akcja przebiegła pomyślnie. Wzięli w niej udział zaproszeni goście – Ochotnicy Straży Pożarnej z Krowicy  Hołodowskiej, nauczyciele, pracownicy szkoły, obsługa oraz uczniowie, łącznie 131 osób.

„Ratujemy i uczymy  ratować” miała na celu próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowej na fantomach, nauka pozycji bocznej ustalonej oraz próba wezwania właściwej pomocy przez telefon. Były to więc zajęcia praktyczne, nad których przebiegiem czuwali nauczyciele odpowiedzialni za pierwszą pomoc panie: Jadwiga Chomyszyn i Elżbieta Oleszycka.

mgr Jadwiga Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2015-10-23 13:59:07