VIII Przegląd Sztuki Rozrywkowej o „Złotą beczkę śmiechu” Kabaretonik 2014

Dnia 29 października 2014r.  nasi mali aktorzy pod kierunkiem Pani mgr Danuty Kowaliszyn wzięli udział w VIII Kabaretoniku  o „Złotą beczkę śmiechu” zdobywając wyróżnienie i nagrody rzeczowe.

W tym konkursie brał również udział zespół „Gwiazdki” w skeczu pt. „Dentysta”, przygotowany przez Panią mgr Jadwigę Chomyszyn.

Informacje wprowadził: SP 2014-11-03 14:08:49

W naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny                    ,,W krainie jesieni’’.

Celem konkursu było:

-rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody,

-uwrażliwienie na piękno przyrody jesienią,

-rozwijanie zdolności i zainteresowań plastycznych,

-stosowanie różnorodnych technik plastycznych.

Informacje wprowadził: SP 2014-11-10 12:46:26

,,Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,

ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości

ani prawa do przyszłości.’’

Józef  Piłsudski

Święto Niepodległości  w Krowicy Samej

9  listopada 2014r. w kościele parafialnym w Krowicy Samej została odprawiona  Msza Św. za Ojczyznę. W uroczystej Mszy Św. uczestniczył Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel oraz  miejscowe władze, poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej,  Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego z Krowicy Samej, nauczyciele, uczniowie szkoły i mieszkańcy  wsi.
                                                                                                                                                             Po mszy świętej harcerze  9 Drużyny Harcerskiej  i zuchy 15 Gromady Zuchowej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny ,,Niech im pokłon odda nasze pokolenie’’, przygotowany pod kierunkiem  druhny Elżbiety Oleszyckiej, Pani Jadwigi Chomyszyn. Uczniowie interesująco przedstawili historię Polski   w czasie walk o niepodległość  kraju. Wspomniano również o tych, którzy walczyli na frontach II wojny światowej.

Informacje wprowadził: SP 2014-11-20 14:54:00

KONKURS PLASTYCZNY "JESIEŃ W LESIE"

Uczniowie klas O – III Szkoły Podstawowej im. Poety ks. J. Twardowskiego w Krowicy Samej wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Jesień w Lesie”, organizowanym przez Nadleśnictwo Lubaczów. Celem konkursu było:

1. rozwijanie wyobraźni plastycznej;

2. uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody;

3. możliwość zaprezentowania i popularyzowania własnej twórczości.

Łącznie do Nadleśnictwa Lubaczów zostało przekazanych 38 prac.

Informacje wprowadził: SP 2014-11-27 14:22:29