„Pożegnanie lata” połączone ze „Startem zuchowo – harcerskim”

w Krowicy Samej

20 września 2014r.  na terenie Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej odbyły się zajęcia pod hasłem „Pożegnanie lata”. Zostało zorganizowane wiele atrakcji dla dzieci. Liczne konkurencje wzbudzały wiele emocji, gry terenowe dostarczyły mnóstwa  mocnych wrażeń. Dla sportowców odbył się mecz piłki nożnej oraz zawody sportowe. Wszyscy uczestniczyli w konkursie piosenki o tematyce letniej, razem tańczyliśmy i pląsaliśmy. Pod koniec zajęć czas na łonie natury spędziliśmy na wykonaniu pięknych prac plastycznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Ogranizatorzy:
dh phm. Elżbieta Oleszycka
dh phm. Anna Furgała
            Iwona Krućko

Opracowała: Anna Furgała

Informacje wprowadził: SP 2014-10-16 10:18:13

Jesteśmy już uczniami!!

10 października 2014r. w  obecności zaproszonych gości: przedstawiciela Urzędu Gminy Lubaczów Pani Agaty Antonik, sołtysa wsi Krowica Sama Pana Marka Bojarskiego, Pani dyrektor szkoły Marii Kowaliszyn, nauczycieli, rodziców  oraz całej społeczności uczniowskiej z piosenką: ,,Witaj szkoło, nasza dobra szkoło’’  pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ. W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach, pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, recytacje wierszy, taniec, umiejętności  edukacyjne, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Informacje wprowadził: SP 2014-10-20 15:32:48

„Kto uprzednio nabytą wiedzę pielęgnuje tak,

by służyła mu do ciągłego przyswajania nowej,

ten może być nauczycielem innych”

Konfucjusz

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji dnia 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na którą złożyły się skecze pt. „Po dzwonku” oraz wiersze i piosenki poświęcone pracy nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycili nas także emerytowani pedagodzy, których zawsze chętnie gościmy w naszej szkole. Część artystyczną wykonali uczniowie przygotowani przez panie Iwonę Dubanik i Annę Horiwnyk.

Wystąpiły także przedszkolaki z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji uroczystości.

Informacje wprowadził: SP 2014-10-22 14:39:47

„Ratujemy i uczymy ratować” z WOŚP

Dnia 16 października 2014r. Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej po raz kolejny przystąpiła do III Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i uczymy ratować” z WOŚP.

Akcja przebiegła pomyślnie. Wzięli w niej udział zaproszeni goście - Ochotnicy Straży Pożarnej z Krowicy Samej, nauczyciele, pracownicy szkoły, obsługa, uczniowie oraz rodzice, łącznie 128 osób.

„Ratujemy i uczymy ratować” miała  na celu próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach (2wdechy i 30 uciśnięć). Były to więc zajęcia praktyczne, nad których przebiegiem czuwały nauczyciele odpowiedzialni za pierwsza pomoc: Jadwiga Chomyszyn i Elżbieta Oleszycka.

Hasło tegorocznej akcji brzmiało: Wasze ręce mogą uratować czyjeś życie!!!

Informacje wprowadził: SP 2014-10-28 14:39:32