Rajd zuchowo- harcerski

W ciepłe, słoneczne sobotnie popołudnie 5.10.2013r. zuchy  i harcerze wraz z swoimi druhnami phm Elżbietą Oleszycką, phm Anną Furgałą wyruszyli do „Pięciu sosen”. W czasie wędrówki nie zabrakło śpiewu oraz bacznej obserwacji przyrody. Po wspólnym różańcu i śpiewie do Matki Bożej uczestnicy rajdu wrócili na plac dawnej szkoły w Cetyni. Z humorem, śpiewem przy ognisku, piekli kiełbaski, jabłka. Nie zabrakło też zabawy, gier sprawnościowych. Radośni i zadowoleni wszyscy rozeszli się do domów.

Informacje wprowadził: SP 2013-11-04 14:10:20

„Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczestniczyli w niej nauczyciele emeryci, zaproszeni goście; Pan Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, Pan Leszek Truchan sołtys wsi Budomierz, Pani Małgorzata Furgała Przewodnicząca Rady Rodziców, ks. Zbigniew Sawicki proboszcz parafii , Pani Dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Informacje wprowadził: SP 2013-11-04 14:47:50

Dzień Resuscytacji – Bijemy Rekord z WOŚP

Dnia 16.10.2013r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Bijemy Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, która rozpoczęła się o godz. 12 i trwała pół godziny.

Informacje wprowadził: SP 2013-11-06 15:07:02

XIII Dzień Papieski – Jan Pawel II Papież Dialogu

Tegoroczny Dzień Papieski odbył się w DK w Krowicy Samej. Zespół „Gwiazdki” wraz z opiekunem Jadwigą Chomyszyn odśpiewał „Barkę”.

Z tej okazji kolekcjoner widokówek, zdjęć, znaczków z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II, pan Adolf Dyrda z Oleszyc, podzielił się z uczniami swoimi zbiorami, które gromadził przez 30 lat.

Niezwykle bogata oraz interesująca kolekcja zdobyła  wielkie uznanie uczniów, nauczycieli oraz społeczności lokalnej.

Informacje wprowadził: SP 2013-11-07 07:54:30

Pasowanie pierwszaków

W dniu 24 października 2013r. w obecności zaproszonych gości: przedstawiciela Urzędu Gminy Lubaczów pani Agaty Antonik, rodziców, nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej, klasa I złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Informacje wprowadził: SP 2013-11-13 13:52:42

„Niech im pokłon odda nasze pokolenie

Tym co odejść tak musieli mimo snów…”

95 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

10 listopada 2013r. w kościele parafialnym w Krowicy Samej została odprawiona msza św. za Ojczyznę. W uroczystej Mszy Św. uczestniczył Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel oraz  miejscowe władze, poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej, Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego z Krowicy Samej i mieszkańcy wsi.

Informacje wprowadził: SP 2013-11-13 14:36:03

Harcerska Ogólnopolska Akcja Ekologiczna „Florek” XXV edycja

Czas trwania akcji: 01.10.2013r. – 15.05.2014r.

15 Gromada Zuchowa Płonące Iskierki9 Drużyna Harcerska działające przy Szkole Podstawowej w Krowicy Samej wraz ze swoimi druhnami przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek” organizowanej przez instruktorów Hufca Ziemi Sanockiej. Zadania do wykonania skupione są częściowo wokół Bieszczadów. Mamy za sobą już pierwsze wykonane zadania.

Informacje wprowadził: SP 2013-11-27 12:03:42

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
,,Jesień wokół nas’’
Klas 0-III

odbył się w Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej w dniach od 14.11 do 20.11.2013r.

Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, czyli świata przyrody, a przede wszystkim urokliwej pory roku, jaką jest jesień.

Informacje wprowadził: SP 2013-11-27 13:29:08