Dawid Antosz wśród najlepszych w Polsce

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom” od lat cieszy się sporą popularnością na terenie Gminy Lubaczów. 41 finał przejdzie jednak do historii ze względu na osiągnięcia Dawida Antosza, który dotarł do szczebla centralnego, zajmując w nim 4 miejsce.

Finał centralny OTWP ”Młodzież Zapobiega Pożarom” odbył się w dniach 1-3 czerwca w Świdwinie, w województwie zachodniopomorskim. W grupie szkół podstawowych do turnieju przystąpił Dawid Antosz, uczeń Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej i członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krowica Hołodowska.

Informacje wprowadził: SP 2018-06-12 12:45:10

„Uczymy się pływać”

Z inicjatywy Gminy Lubaczów w miesiącu kwietniu i maju uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych z nauki pływania w Krytej Pływalni CRR KRUS „Wodny Świat” w Horyńcu-Zdroju. Pod kierunkiem instruktora p. Katarzyny Szymeczko oraz czujnym okiem ratowników wykonywali ćwiczenia ruchowe w wodzie i pobierali lekcje nauki pływania. W projekcie udział wzięło 12 uczniów z naszej szkoły. Opiekunami grupy były: p. Danuta Kowaliszyn i p. Grażyna Kucel.

mgr Danuta Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-06-07 14:34:56

Dla Mamy

23 maja ,w przededniu  Święta Matki ,wyjątkowo radosna atmosfera  towarzyszyła uczniom naszej szkoły . Z okazji Dnia Matki odbyła się Uroczysta Akademia pt. „Dla Ciebie Mamo”. Uroczystość  przygotowały klasy młodsze O-III wspólnie z wychowawcami .Występ rozpoczęły dzieci  z oddziału przedszkolnego teatrzykiem kukiełkowym „ Kopciuszek”,  pozostali uczniowie deklamowali piękne wiersze  i śpiewali wzruszające piosenki o miłości do matki. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat ”i wręczeniu kwiatów, dzieci zaprosiły swoje mamy na smaczny  poczęstunek.  Radość bycia razem oraz wspólne zabawy była najcenniejszym darem dla matki i dziecka.

mgr  Ewelina Hanus

Informacje wprowadził: SP 2018-06-07 13:47:36

„ MISTRZ  MATEMATYKI”

Już po raz drugi 23 maja 2018r. uczniowie klas III szkół podstawowych z powiatu lubaczowskiego  zmagali się w różnorodnych działaniach matematycznych. Organizatorem konkursu  była Szkoła Podstawowa  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju.

Celem II POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO dla uczniów klas III szkół podstawowych było promowanie matematyki  jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wyzwalanie twórczej aktywności i wyszukiwanie talentów matematycznych.

Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Huk i Oliwia Kubiszyn.

mgr   Danuta Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-06-07 13:39:58

Wycieczka do Ojcowa – Pieskowej Skały.

Dnia 18 maja 2018r. uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami panią Iwoną Dubanik, panią Wandą Baran, panią Anną Horiwnyk oraz panem Rafałem Dubielem uczestniczyli w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego, najmniejszego parku narodowego w Polsce, który . zachwyca pięknymi formami skalnymi, jaskiniami, starą zabudową oraz zamkami.

Przepiękne zakątki parku pokazywał nam pan przewodnik, który zapoznał  nas również z historią Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale oraz wysokiej na 25 metrów Maczugi Herkulesa.

mgr Iwona Dubanik

Informacje wprowadził: SP 2018-06-06 07:11:36