Dlaczego czytamy - i co nam daje czytanie.

Pod takim hasłem w środę 19 września 2018r. odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas IV-VIII, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przy  współpracy biblioteki szkolnej i księgarni Nova. Zajęcia poparte rekwizytami, prowadzone przez animatora panią Beatę Krawiec z Rzeszowa zachęcały uczniów do czytania książek o różnej tematyce. Historia i rozwój pisma, połączona z zajęciami z Coachingu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania. Aktywne czytanie i słuchanie ciekawych pozycji książkowych, rozmowy o wartościach patriotycznych oraz ciekawostki historyczne o znanych Polakach, rozbudziły wśród uczniów zainteresowania czytelnicze oraz motywację do nauki.

Tekst: D.Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-09-25 11:49:47

Pierwsze sukcesy naszych uczniów

Dnia 19 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie odbył się powiatowy konkurs historyczny pt.  „Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs poświęcony pamięci generała Stanisława Dąbka”. Główny cel konkursu to krzewienie wiedzy o generale Stanisławie Dąbku jako polskim patriocie, żołnierzu obywatelu swoich czasów. W konkursie tym wzięli udział : nasi uczniowie z kl. VII, Dawid Antosz zajął 1 miejsce,  zaś Mateusz Lasowy i Julia Horiwnyk otrzymali wyróżnienia

Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Bielecka-Krasulak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Agnieszka Bielcka- Krasulak

Informacje wprowadził: SP 2018-09-24 12:58:41

„Drogi do niepodległej”

18.09.2018 r. uczniowie klasy VIII naszej szkoły wraz z wychowawcą wzięli udział w prezentacji Tomasza Kuby Kozłowskiego „  Drogi do niepodległej  ”, która to odbyła się w Zespole Szkól im. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Była to żywa lekcja historii związana z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po zakończonej prezentacji nasi uczniowie wraz z Panią Marią Magoń prezes Towarzystwa Przyjaciół Lwowo i Kresów Wschodnich złożyli kwiaty przy obelisku gen. Józefa Kustronia – patrona szkoły

Tekst:
                                                                                mgr Wanda Baran

Informacje wprowadził: SP 2018-09-20 15:17:37

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Witaj szkoło!

Dnia 3 września 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego  w Krowicy Samej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019 z udziałem  Pana Wiesława Kapla – Wójta Gminy Lubaczów.

Nowy rok szkolny rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym. Po zakończeniu nabożeństwa delegacje nauczycieli oraz harcerzy złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed pomnikiem poległych i pomordowanych , znajdującym się na placu kościelnym.

Druga część uroczystości odbyła się w szkole podstawowej w obecności licznie zgromadzonych rodziców , przedszkolaków i uczniów szkoły. Pani dyrektor Maria Kowaliszyn przywitała wszystkich  obecnych i przedstawiła krótko plan pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz złożyła życzenia całej społeczności szkolnej wszelkiej pomyślności i  licznych sukcesów edukacyjnych uczniom . Następnie głos zabrał Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, który przedstawił plan budowy hali sportowej wraz z salami dydaktycznymi przy naszej szkole oraz złożył życzenia skierowane do nauczycieli , rodziców i uczniów. W dalszej kolejności uczniowie klasy VI i VIII zaprezentowali montaż poetycki, dotyczący nowego roku szkolnego oraz  rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni uczcili minutą ciszy pamięć tych , którzy swoje życie oddali za wolność naszej Ojczyzny, gdyż jak podkreśliła Dyrektor szkoły „…nasza polska wolność tak drogo kosztuje…”    (J.P.II)

Informacje wprowadził: SP 2018-09-14 11:43:16

Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

serdecznie zaprasza

Rodziców i uczniów szkoły

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019,

które odbędzie się dnia 3 września 2018r.

W programie:

• Część I- godz. 830- msza św. w kościele parafialnym pw Miłosierdzia Bożego w Krowicy Samej ,
  • Część II- złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych,
  •  godz. 1000 uroczysta inauguracja  roku szkolnego 2018/2019.

Informacje wprowadził: SP 2018-08-30 09:53:00

<< Strona 2 z 59 >>