Kiermasz bożonarodzeniowy

Wzorem ubiegłych lat zespół „Gwiazdki”,  ze Szkoły Podstawowej im. Poety ks. J. Twardowskiego w Krowicy Samej, wziął aktywny udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Lubaczowie, który w tym roku odbył się 22 grudnia. Na lubaczowskim Rynku, przy akompaniamencie gitary i tamburyna, przy udziale pani J. Chomyszyn i U. Pukas, rozbrzmiewały radośnie i wesoło kolędy oraz pastorałki. Nie zabrakło również świątecznych życzeń i łamania się opłatkiem.

Tekst: J.Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2019-01-04 11:38:50

Dar Betlejemskiego Światła przypomina,                                                                                                      że największym zadaniem harcerzy jest SŁUŻBA.

Przekazuję dar -ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY.

Betlejemskie Światło Pokoju

W niedzielę16 grudnia 2018r. 14 osobowa grupa harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej wraz z harcerzami Hufca Lubaczów uczestniczyła w uroczystościach przyjęcia Betlejemskiego Światełka Pokoju w Rzeszowie. Najpierw brali udział w grze terenowej  ,,Poznaj swój kraj”. Bogatsi o wiedzę i przemyślenia o godzinie 15.00 wszyscy harcerze zebrali się na uroczystej mszy św. w kościele pw.  Chrystusa Króla w Rzeszowie, podczas której przekazano BŚP poszczególnym hufcom Chorągwi Podkarpackiej. Harcerze przywieźli  Światełko do naszej miejscowości  i uroczyście przekazali do naszego  kościoła. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Światło, które łączy”.                                     Życzymy,  aby to Betlejemskie Światełko Pokoju  było w każdym z nas i łączyło wszystkich mieszkańców.

Druhna E. Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-12-20 11:01:51

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe
życzenia spełniają się w każdym momencie.

życzy

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej.

Informacje wprowadził: SP 2018-12-20 09:59:49

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,                                                                      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Jan Paweł II

LUBIMY LUDZI- POMAGAMY RODZINOM W POTRZEBIE!!!!                                                                                             I TY NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! WASZA POMOC MA CUDOWNĄ SIŁĘ.

To hasła tegorocznej akcji ,,Szlachetna Paczka’’, do  której przystąpiła Szkoła Podstawowa im. Poety  ks. Jana Twardowskiego  w Krowicy Samej. Byliśmy darczyńcami. Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły,  rodzice, uczniowie,  zuchy i harcerze naszej szkoły włączyli się bardzo aktywnie  w Szlachetną Paczkę. Wszystkie wymogi naszej paczkowej rodziny zostały spełnione. Pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi pomagać innym w potrzebie.  Harcerze z wielkim zaangażowaniem pomagali przy pakowaniu paczki. Misję wykonaliśmy, paczki dostarczono do  naszej  paczkowej rodziny,  w dniu wielkiego finału 8 grudnia  2018r. W momencie przekazywania paczek towarzyszyły duże emocje, wzruszenie, zdziwienie, zaskoczenie, a nawet łzy radości.
     Wszystkim darczyńcom za okazanie dobrego serca serdecznie dziękujemy. Byliście wspaniali. W każdym z Was tkwi moc czynienia DOBRA!

Tekst  E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-12-12 13:58:51

Wycieczka do kina Helios

6 grudnia 2018r.  uczniowie klas: I, II, III i IV wraz z wychowawcami uczcili dzień mikołajkowy wyjeżdżając  do kina Helios w Rzeszowie na projekcję filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa.” Bohaterką filmu jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają  do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie.

Film, niezwykle interesujący, wprowadził wszystkich w miły i świąteczny nastrój.

Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w Mc`Donalds.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swoich domów.

Tekst: J.Chomyszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-12-07 11:58:03