ABSOLWENCI- ROCZNIK 2020

„ Wszystko się w życiu zmienia,

jedyne co pozostaje bez zmian to wspomnienia”

Informacje wprowadził: SP 2020-08-04 10:37:32

#DobreWakacje – akcja MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczyna akcję #DobreWakacje. Każdego dnia do końca wakacji będziemy zamieszczać na naszych kanałach internetowych informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych oraz ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu. Będziemy również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Chcemy w ten sposób wesprzeć uczniów i rodziców, którzy ze względu na pandemię koronawirusa musieli zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe.

Akcja MEN na wakacje

Tegoroczne wakacje różnią się od tych, które znamy z poprzednich lat. Ze względu na pandemię koronawirusa nie wszyscy uczniowie mogli wyjechać na upragniony wypoczynek. Niektórzy z nich spędzają wakacje w miejscu zamieszkania, wśród swoich najbliższych. Wiele rodzin musiało także zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe. Dlatego też chcielibyśmy wesprzeć uczniów i rodziców, przekazując im informacje o ciekawych i wartościowych inicjatywach, takich jak:

• warsztaty, zajęcia i inne działania realizowane on-line,
  • wydarzenia sportowe,
  • przedsięwzięcia kulturalne.

Będziemy również polecać strony i serwisy internetowe, które mogą być inspiracją do zorganizowania ciekawej wycieczki czy aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. W naszej akcji nie zabraknie także informacji związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku oraz z działaniami służb ratunkowych w tym zakresie.

#DobreWakacje – gdzie szukać informacji?

z oznaczeniem #DobreWakacje.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony oraz śledzenia profili w mediach społecznościowych.

Żródło- Ministersto Edykacji Narodowej

Informacje wprowadził: SP 2020-08-04 10:18:03

#SuperKoderzy w naszej szkole !!!

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8,
w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania,
jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże,
a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

Informacje wprowadził: SP 2020-07-09 08:42:46

„Matematyka jak powietrze – jest wszędzie”

mFundacja rozstrzygnęła siódmą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęgi. W tym roku granty na kreatywne uczenie matematyki otrzymało 152 projektów z całej Polski.

Nasz projekt: „Matematyka jak powietrze – jest wszędzie”  jest jednym

z nagrodzonych!!!

Tegoroczna edycja mPotęgi była wyjątkowa z uwagi na sytuację epidemiologiczną. Nauczyciele mierzyli się z nowymi obowiązkami, związanymi ze zdalnym nauczaniem. Niebagatelną rolę odegrała też niepewność co do warunków nauczania. Tym bardziej cieszy nas, że w tym roku mogliśmy przyznać grant na większą liczbę wniosków niż w poprzedniej edycji.  – mówi Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

Warto wspomnieć, że do tej pory dzięki programowi mFundacji ponad 1 mln uczestników miało okazję poznać ciekawszą stronę matematyki. W trakcie wszystkich edycji przeznaczyliśmy na promocję tej nauki prawie 5 mln zł.  Większość tych grantów trafiła do szkół z mniejszych miejscowości, rozsianych w całym kraju. Dzięki temu wiemy, że naprawdę przyczyniamy się do wyrównania szans uczniów z małych miejscowości.

Pierwszą edycję ogłosiliśmy w 2014 r. W 2016 r. mBank otrzymał za niego nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”. mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Chcemy także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki aby przezwyciężyli rutynę i schematy. Liczymy, że można ją pokazać w kreatywny, atrakcyjny sposób. A to będzie impulsem dla dzieci, które polubią świat matematyki i logiki.

Informacje wprowadził: SP 2020-07-09 08:31:32

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie dla powodzian.
Dary zostały przekazane do ZHP w Lubaczowie, który pomaga poszkodowanym
z naszego województwa.