Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas i okazja do zmian w swoim życiu. W naszej parafii rozpoczęły się w Środę Popielcową, a kończą się w I Niedzielę Wielkiego Postu. Wygłasza je ks. Marek.

Młodzież szkolna także aktywnie uczestniczy w rekolekcjach gdyż są one szczególną formą głoszenia Ewangelii, są wyrazem troski Kościoła o przekaz wiary i formacji postaw wynikających z wiary.

Głównym celem rekolekcji w szkole jest pogłębienie u uczniów więzi z Chrystusem i Kościołem.  Rekolekcje w szkole są wyjątkową formą głoszenia Dobrej Nowiny. Skierowane są do dzieci i młodzieży uczestniczących na katechezę rozwijają ich religijność i osobowość. Rekolekcyjne dni są szansą wyjścia z Dobrą Nowiną poza mury kościoła i podążeniem za wyjątkowym trenerem, jakim jest Jezus.

Tekst: Marzena Konopka

Informacje wprowadził: SP 2020-02-27 12:51:57