DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej przy współpracy z Domem Kultury w Krowicy Samej zorganizowała dnia 19 stycznia 2020 roku uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dom Kultury został zapełniony miejscowymi oraz przyjezdnymi gośćmi, którzy przybyli by obejrzeć swoich wnuków na scenie i wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Na wstępie pani dyrektor Jadwiga Chomyszyn przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie w pięknie udekorowanej sali dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przedstawiły montaż słowno-muzyczny, który przygotowały wspólnie ze swoimi wychowawcami. Mali aktorzy z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście z uśmiechem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także przedstawienie pt. „Rzepka” oraz Jasełka w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Wspaniałym akcentem na zakończenie było wspólne kolędowanie wraz z zespołem „GWIAZDKI”, działającym przy naszej szkole. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Korzystając z okazji w imieniu Grona Pedagogicznego i Pracowników  Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej pragniemy wszystkim Babciom i Dziadkom złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Tekst: Małgorzata Nowosiadło

Informacje wprowadził: SP 2020-01-27 13:59:06