Spotkanie Noworoczne środowisk sportowych z Gminy Lubaczów

W Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyło się Spotkanie Noworoczne środowisk sportowych z Gminy Lubaczów, które było okazją do podsumowania działalności sportowej oraz uhonorowania statuetkami sportowców, którzy odnieśli sukcesy w 2019 roku.

Wśród wyróżnionych  sportowców, którzy w 2019 roku wyróżnili się w sposób szczególny znalazła się Małgorzata Kubiszyn uprawiająca Nordic Walking. Osiągnięciami zawodniczki w minionym roku są m.in.: Wicemistrzostwo Polski w Półmaratonie Górskim w Prudniku, Mistrzostwo Polski K-30 w maratonie w Jastrowiu, zwycięstwo w Górskich Mistrzostwach Europy w Ustrzykach Dolnych oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy w Nordic Walking.

W gronie wyróżnionych nie mogło zabraknąć także kickboxera Mateusza Kubiszyna – Mistrza Polski w Swarzędzu, Mistrza Świata w Antalayi (Turcja) oraz zwycięzcy Pucharu Świata w Dublinie (Irlandia) w kickboxingu w kategorii Full Contact 91 kg.

Za działalność sportową i osiągnięcia w 2019 roku na Indywidualnych i Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych odznaczono także Zarząd, instruktora warcabowego i zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Libero” z Baszni Dolnej.

Wyróżnieni podczas spotkania zostali także: Stanisław Baran – Prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego „Oczko” w Opace, ks. Mateusz Maksim – wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego z Krowicy Samej i jednocześnie trener piłkarski drużyny lektorów młodszych Liturgicznej Służby Ołtarza.

Słowa uznania i wdzięczności za wieloletnią współpracę Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel skierował również do reprezentacji Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. Podziękował on także prezesom klubów sportowych, działaczom, sędziom piłkarskim, sponsorom oraz dyrektorom szkół i nauczycielom wychowania fizycznego, którzy otrzymali listy gratulacyjne.

Informacje wprowadził: SP 2020-01-27 13:51:18