TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE  –  LEKCJA MUZEALNA.

17 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w świątecznej lekcji muzealnej zorganizowanej w Muzeum Kresów w Lubaczowie. Podczas zajęć uczestnicy poznali dawne i współczesne zwyczaje, wierzenia i obrzędy związane z okresem Bożego Narodzenia w naszym regionie. Dzieci mogły zobaczyć dekoracje świąteczne oraz porównać jak wyglądały one w przeszłości, a jak wyglądają dzisiaj. Na lekcji nie zabrakło również działań warsztatowych. Dzieci wykonały piękne ozdoby bożonarodzeniowe : łańcuchy choinkowe, kolorowe ptaszki, choinki oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Tekst: Małgorzata Nowosiadło

Informacje wprowadził: SP 2019-12-18 09:43:18