Julia Horiwnyk wyróżniona w finale

X edycji konkursu recytatorskiego „Looking for Talents”

Dnia 3 grudnia 2019r. troje uczniów klasy VIII: Julia Horiwnyk, Weronika Hojdak oraz Mateusz Lasowy brało udział w finale X jubileuszowej edycji konkursu recytatorskiego „Looking for Talents” w Zespole Szkół w Oleszycach.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „A wariat to lepszy gość” poświęcona była poezji K.I. Gałczyńskiego. Uczniowie ze szkół podstawowych i średnich powiatu lubaczowskiego, którzy prezentowali wiersze poety zarówno w języku polskim jak i wybranym języku obcym oceniani byli przez jury w składzie:

• Piotr Zubowski – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie,
  • Paweł Sroka – aktor rzeszowskiego Teatru Przedmieście,
  • Michał Kurek – aktor teatralny i filmowy (laureat Looking for Talents w 2011 i 2013 roku),
  • Maria Serkis – nauczycielka języka niemieckiego w ZS w Oleszycach,
  • Agnieszka Niemiec – nauczycielka języka angielskiego w ZS w Oleszycach.

Niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników było spotkanie z członkami jury: Michałem Kurkiem (aktorem wywodzącym się z Lubaczowa a zarazem laureatem I edycji tego  konkursu) oraz Pawłem Sroką (aktorem i instruktorem teatralnym), którzy podzielili się z młodzieżą swoimi uwagami odnośnie interpretacji tekstu, gry aktorskiej oraz udzielili cennych wskazówek, być może przyszłym aktorom filmowym lub teatralnymJ

Spośród 36 uczestników uczennica naszej szkoły, Julia Horiwnyk recytująca wiersz „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” w języku polskim i angielskim otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.

Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania zdolności recytatorskich oraz językowych.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Iwona Dubanik.

Tekst: I.Dubanik

Informacje wprowadził: SP 2019-12-06 11:58:50