Młodzi Głosują – młodzieżowe  wybory do parlamentu europejskiego

22 maja 2019r. w SP w Krowicy Samej odbyły się młodzieżowe  wybory do parlamentu europejskiego. Wybory na terenie całej Polski od 25 lat organizuje fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, dzięki której uczniowie szkół  podstawowych i średnich mieli możliwość wcielić się w rolę wyborcy, pójść do urny wyborczej i zagłosować.

Celem akcji Młodzi głosują

jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

• umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
  • dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów;
  • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program Młodzi głosują

daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

Większość uczniów naszej szkoły poważnie podeszło do zadania związanego z wyborami, uczniowie bardzo cieszyli się z myśliwości zagłosowania . Przed wyborami dla uczniów naszej szkoły przeprowadzone zostały lekcje dotyczące parlamentu europejskiego, dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty i hasła zachęcające do udziału w głosowaniu.  Nad przebiegiem szkolnych wyborów czuwała p. A. Bielecka-Krasulak i   p. I. Dubanik.

Informacje wprowadził: SP 2019-05-30 09:47:36