Sukcesy historyczne Dawida Antosza

Uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Ks. Poety Jana Twardowskiego  Dawid Antosz osiąga wysokie wyniki w konkursach historycznych na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.

Dawid został laureatem wojewódzkiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”.

Przechodząc poszczególne etapy uczeń wykazał się bardzo dużą wiedzą z historii, znacznie wykraczającą poza wiadomości i umiejętności ucznia klasy VII. Dawid wyróżnia się zdolnościami humanistycznymi oraz łatwością przyswajania pojęć i zapamiętywania szczegółów.

Dodatkowo Dawid otrzymał tytuł finalisty w IV edycji Wojewódzkiego konkursu historyczno – przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna- przeszłość i teraźniejszość. Polska i Polacy w czasie II wojny światowej.” Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Zarzeczu. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 44 uczniów. Finał przebiegał w dwóch etapach, najpierw wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z testem pisemnym. Następnie dziesięciu najlepszych uczniów wzięło udział w etapie ustnym, który został przeprowadzony na zasadach zbliżonych do popularnego telewizyjnego teleturnieju 1 z 10. Dawid Antosz godnie reprezentował naszą szkołę i zajął zaszczytne   5 miejsce.

Ucznia do konkursów przygotowywała pani A. Bielecka-Krasulak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Bielecka - Krasulak

Informacje wprowadził: SP 2019-05-08 10:56:41