Dzień Głośnego Czytania

Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły brali udział w konkursie edukacyjnym ”Szkolne Przygody Gangu Słodziaków.” Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania i pasji do czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Okazją do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej był, obchodzony 29 września, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inspiracją dla dzieci i rodziców do przygody z literaturą i wzięcia udziału w zmaganiach były ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków. Opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków uczniowie czytali wspólnie z rodzicami, dziadkami, higienistka szkolną  i panem leśniczym. Czytanie z zaproszonymi gośćmi było również okazją do zapoznania dzieci z zawodem pielęgniarki i leśniczego. Motywacją do codziennego głośnego czytania co najmniej 10 minut dziennie przez 21 dni była możliwość dofinansowania na zakup księgozbioru do biblioteki szkolnej oraz mini-albumy na naklejki dla uczniów. Podsumowaniem konkursu było stworzenie prac plastycznych przedstawiających nowe przygody Gangu Słodziaków w zależności od wieku uczniów:

• klasa I rysowała dalsze historie bohaterów
    • kasa  II tworzyła komiksy
    • klasa III pisała krótkie historie i je ilustrowała

Projekt głośnego czytania poprzez kreatywną zabawę z Gangiem Słodziaków cieszył się dużą popularnością wśród uczniów i rodziców. Nad realizacją zadań konkursowych czuwały wychowawczynie klas: Danuta Kowaliszyn, Elżbieta Oleszycka, Jadwiga Chomyszyn oraz nauczyciel wspomagający Ewelina Hanus.

Tekst: D. Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-10-22 14:06:09