Dlaczego czytamy - i co nam daje czytanie.

Pod takim hasłem w środę 19 września 2018r. odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas IV-VIII, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przy  współpracy biblioteki szkolnej i księgarni Nova. Zajęcia poparte rekwizytami, prowadzone przez animatora panią Beatę Krawiec z Rzeszowa zachęcały uczniów do czytania książek o różnej tematyce. Historia i rozwój pisma, połączona z zajęciami z Coachingu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania. Aktywne czytanie i słuchanie ciekawych pozycji książkowych, rozmowy o wartościach patriotycznych oraz ciekawostki historyczne o znanych Polakach, rozbudziły wśród uczniów zainteresowania czytelnicze oraz motywację do nauki.

Tekst: D.Kowaliszyn

Informacje wprowadził: SP 2018-09-25 11:49:47