Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Witaj szkoło!

Dnia 3 września 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019 z udziałem Pana Wiesława Kapla – Wójta Gminy Lubaczów.

Nowy rok szkolny rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym. Po zakończeniu nabożeństwa delegacje nauczycieli oraz harcerzy złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed pomnikiem poległych i pomordowanych , znajdującym się na placu kościelnym.

Druga część uroczystości odbyła się w szkole podstawowej w obecności licznie zgromadzonych rodziców , przedszkolaków i uczniów szkoły. Pani dyrektor Maria Kowaliszyn przywitała wszystkich  obecnych i przedstawiła krótko plan pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz złożyła życzenia całej społeczności szkolnej wszelkiej pomyślności i  licznych sukcesów edukacyjnych uczniom . Następnie głos zabrał Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, który przedstawił plan budowy hali sportowej wraz z salami dydaktycznymi przy naszej szkole oraz złożył życzenia skierowane do nauczycieli , rodziców i uczniów. W dalszej kolejności uczniowie klasy VI i VIII zaprezentowali montaż poetycki, dotyczący nowego roku szkolnego oraz  rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni uczcili minutą ciszy pamięć tych , którzy swoje życie oddali za wolność naszej Ojczyzny, gdyż jak podkreśliła Dyrektor szkoły „…nasza polska wolność tak drogo kosztuje…”    (J.P.II)

Informacje wprowadził: SP 2018-09-14 11:43:16