Polska – moja Ojczyzna”  Maria Konopnicka

A jak ciebie kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, żeś z tego łanu żyta,
Żeś z tych łąk, co pachną miodem.

Mów, że jesteś z takiej chaty,
Co Piastowską chatą była,
Żeś z tej ziemi, której kwiaty
Gorzka rosa wykarmiła.

,,Strofy o Ojczyźnie”

23 stycznia  2018 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Zuchowo-Harcerski Konkurs  Recytatorski ,,Strofy o Ojczyźnie’’ pod hasłem ,,Niepodległa’’. Do konkursu przystąpiło 12 zuchów z 15 Gromady Zuchowej ,,Płonące Iskierki’’ i 14 harcerzy z 9 Drużyny Harcerskiej im. Straży Granicznej.

Cele konkursu było:

- propagowanie piękna poezji polskiej wśród dzieci i młodzieży,

- budowanie i podtrzymywanie tożsamości kulturowej oraz kształtowanie wśród dziecii młodzieży postaw patriotycznych,

- tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej.

Wszyscy uczestnicy świetnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i  zostali nagrodzeni za udział dyplomem oraz upominkiem.

Jury przyznała miejsca w kategorii  zuchy:  Zofia Horiwnyk  -I miejsce, Bartłomiej Adamczuk -II miejsce, Kacper Wawer -III miejsce.

W kategorii harcerze: Julia Horiwnyk - I miejsce, Martyna Antosz –II miejsce, Mateusz Lasowy- III miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie powiatowym w Wielkich Oczach.

Druhna E.Oleszycka

Informacje wprowadził: SP 2018-02-19 13:13:15