Wizyta harcerzy w lubaczowskim szpitalu

W Święto Trzech Króli zwane powszechnie Dniem Objawienia Pańskiego uczniowie z 9 Drużyny Harcerskiej z SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej wraz z druhną Elżbietą Oleszycką i Urszulą Pukas gościli w lubaczowskim szpitalu.

W sobotni poranek w szpitalnej kaplicy młodzi kolędnicy przygotowali oprawę Mszy Św. sprawowaną przez kapelana ks. Romana Karpowicza. Liturgia ta zgromadziła wielu pacjentów jak również personel medyczny.

Po Mszy Św. krowiccy harcerze udali się na oddział dziecięcy by śpiewem kolęd i pastorałek choć na chwilę przywrócić najmłodszym pacjentom radość Świąt Bożego Narodzenia.

Wizyta młodych harcerzy była szczególnie wyczekiwana w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, gdzie jak co roku sędziwi i schorowani pacjenci  przyjęli ich ze wzruszeniem i radością.

Na wysokości zadania stanęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Krowickiej na czele z przewodniczącą Panią Zofią Huk, przygotowując  dla pacjentów i personelu pyszne pączki i faworki.

Informacje wprowadził: SP 2018-01-19 08:41:57