Hej kolęda, kolęda

W Święto Trzech Króli zwane powszechnie Dniem Objawienia Pańskiego zespół „Gwiazdki” z SP im. ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej gościł w lubaczowskim szpitalu.

Nieprzerwanie od siedmiu lat dzieci z zespołu niosą radość kolędą chorym w tej placówce zdrowia. Przed Mszą św. w kaplicy rozśpiewana gromada pod kierunkiem Pani Jadwigi Chomyszyn wystawiła przedstawienie, przenosząc zebranych w klimat najbardziej magicznej i rodzinnej wieczerzy wigilijnej. Jak zawsze „kolędnicy” zadbali o oprawę mszy świętej, którą sprawował kapelan ks. Roman Karpowicz. Liturgia wzbogacona została obecnością Trzech Króli, w role których wcieliły się przybyłe dzieci.

Po mszy świętej kolędnicy udali się do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego gdzie schorowani, sędziwi pacjenci przyjęli ich z nieukrywanym wzruszeniem i radością.

„Gwiazdki” odwiedziły również oddział dziecięcy by choć na chwilę przywrócić radość świat Bożego Narodzenia najmłodszym pacjentom ich opiekunom oraz personelowi.

Informacje wprowadził: SP 2017-02-13 09:31:03