Sadzenie lasu

14 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły a zarazem członkowie Ligii Ochrony Przyrody, wraz z opiekunem p. Wandą Baran brali udział  w sadzeniu lasu na terenie kompleksu leśnego w Krowicy Samej.

Koordynatorem  akcji byli pracownicy Nadleśnictwa Lubaczów oraz myśliwi Koła Łowieckiego „Ryś”. Uczniowie pod czujnym okiem leśniczych  i myśliwych posadzili 200 sztuk sadzonek drzew iglastych i liściastych.

Po zakończonej pracy uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, który zasponsorowali myśliwi. Wspólne pieczenie kiełbasek było okazją do zadawania pytań oraz pogadanki na temat gospodarki leśnej- korzyściach, a także problemach związanych z zalesianiem i funkcjonowaniem lasów. Świadomi dobrze wykonanej pracy, wszyscy bezpieczni, pod okiem opiekuna, wrócili do domów.

Opiekun LOP

mgr Wanda Baran