CZY ZNASZ TE BAJKI?

Pod takim hasłem 13 kwietnia 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Miłośnicy kultury żywego słowa recytowali fragmenty znanych bajek i baśni. Uczniowie klasy drugiej przedstawili inscenizację bajki J.W. Grimm „Czerwony kapturek”. Reżyserem przedstawienia była p. Elżbieta Oleszycka.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszli nauczyciele: p. Jadwiga Chomyszyn, p. Grażyna Kucel i pedagog p. Marzena Konopka.

W kategorii wiekowej klas I-III najlepszymi recytatorami okazali się Maciej Hypiak i Zofia Horiwnyk, a wśród uczniów klas IV-VI Kinga Ryś i Dawid Antosz.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą szkołę 21 kwietnia na XXI Dziecięcym Konkursie Recytatorskim Powiatu Lubaczowskiego „W krainie bajki i baśni” w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Konkurs miał na celu :

• popularyzację literatury polskiej,

• kształcenie wrażliwości literacko- językowej,

• przygotowanie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturowym środowiska lokalnego.

Organizatorem konkursu była p. Danuta Kowaliszyn- opiekun biblioteki szkolnej.

Informacje wprowadził: SP 2016-04-18 14:35:37