Finał kampanii Sprzątanie Świata- 2015

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej byli uczestnikami 22 kampanii Sprzątania Świata.

W tym roku akcja ta przebiegała pod hasłem „Wyprawa-Poprawa”. Wstępem do praktycznego sprzątania były przeprowadzone na lekcjach pogadanki na temat idei tej akcji. Nauczyciele przypominali uczniom o obowiązującym w naszej gminie systemie gospodarowania odpadami oraz zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Szczególnie przypominano, iż każdy kto segreguje śmieci przyczynia się do ochrony środowiska a segregacja to czysty zysk.

W dniach 16- 18 września zorganizowano praktyczne Sprzątanie Świata. Uprzątnięto okolice parku, szkoły, cmentarza, oraz pobocza dróg w najbliższym otoczeniu. Zlokalizowano też miejsce gdzie zalegają śmieci.

Dzięki wsparciu Gminy Lubaczów (dostarczono worki na odpady i rękawiczki) uczniowie mogli praktycznie podczas zbiórki śmieci, sortować je do odpowiednich worków.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem całej akcji czuwali wszyscy nauczyciele.

Koordynator: Wanda Baran

Informacje wprowadził: SP 2015-09-21 14:38:45