Lekcja obywatelska w urzędzie gminy

„Kto jest szefem gminy?”, „Czym się zajmują urzędnicy?”, „Ile pracują?” na te i wiele innych pytań odpowiadał Sekretarz Gminy podczas odwiedzin uczniów Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej w urzędzie gminy.

Dnia 25.03.2015 r.  Dziś przed południem Urząd Gminy Lubaczów odwiedziły dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej wraz z opiekunami. Ich przewodnikiem był Sekretarz Gminy Mariusz Pieróg. W ramach lekcji obywatelskiej uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje gmina, zapoznały się z herbem, sztandarem, flagą i ich znaczeniem, poznały strukturę tej instytucji i jej historię. Dzieci miały wiele pytań m.in. o to kto jest szefem gminy, czym się zajmują pracownicy urzędu, jakie inwestycje prowadzą? Sekretarz pieczołowicie odpowiadał na każde z nich, a następnie oprowadził „małych obywateli” po biurach pracowników.
     W tym samym dniu dzieci zwiedziły również Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Informacje wprowadził: SP 2015-04-02 08:08:42