"Sadzenie lasu"

17.05.2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego brali udział w sadzeniu lasu na terenie kompleksu leśnego w Krowicy Samej. Byli to członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, które prowadzi Pani Wanda Baran.

Akcję sadzenia zorganizowali pracownicy Nadleśnictwa Lubaczów oraz koła łowieckiego „Ryś”.  Koordynatorem był Pan leśniczy Tomasz Starościak oraz jego współpracownicy: podleśniczy Maciej Krućko i podleśniczy Paweł Klus.

Posadzono sadzonki świerka oraz graba. Po zakończonych pracach uczniowie mieli zapewniony poczęstunek (kiełbaski, sok). Podczas wspólnej biesiady Pan leśniczy Tomasz Starościak wygłosił prelekcję na temat zasad zalesiania i zadrzewiania oraz wręczył dyplomy laureatom etapu szkolnego konkursu „Wiedzy o lesie”, który odbył się w naszej szkole 26.04.2013r. Otrzymali też  materiały dydaktyczne o tematyce leśnej i przyrodniczej.

W poczuciu dobrze wykonanej pracy, pełni wrażeń wszyscy uczestnicy akcji wrócili do szkoły.

Informacje wprowadził: SP 2013-05-23 11:30:01