„Spotkanie pokoleń”

„Spotkanie pokoleń”, to główne przesłanie tegorocznych obchodów Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego  w Krowicy Samej.

23 stycznia 2013r do naszej szkoły przybyło aż 70 – ciu  seniorów, aby uczestniczyć w spotkaniu trzech pokoleń. Dziadkowie, rodzice i  wnukowie spotkali się aby wspólnie świętować.

„Dziękujemy dziadkom za Ich miłość, troskę i dobro” – to hasło przewodnie montażu słowno – muzycznego, które przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. G. Kucel. p. D. Kowaliszyn, p. J. Chomyszyn, p. E. Oleszyckiej. Wnukowie ponad godzinę śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, grali na instrumentach i bawili grą aktorską swoje babcie i dziadków. Świętowaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, dawnych pieśni, wspominanie młodych lat przez seniorów i rodziców oraz biesiadowanie. Poczęstunek: pyszny barszczyk z krokiecikiem i domowe ciasta przygotowały mamy.

Uroczystość wzruszyła niejedno serce, a także sprawiła, że na wielu twarzach pojawił się uśmiech. Skłoniła trzy pokolenia do refleksji nad życiem, do zastanowienia się nad tym, co naprawdę ważne.

Informacje wprowadził: SP 2013-04-25 09:28:00